Hnedé tabule osadia už pred Veľkou nocou

Hnedé tabule osadia už pred Veľkou nocou

PREŠOV (16. apríl) - V Prešovskom samosprávnom kraji (PSK) pribudnú hnedé turistické tabule. Návštevníkov regiónu budú upozorňovať na jedinečné lokality. Cestári by ich mali osadiť ešte pred Veľkou nocou. 

 

 

Podľa riaditeľa Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska Mgr. Martina Janoška hnedé turistické tabule by sa mali osadzovať v stredu a vo štvrtok. 

 

 

Celkom ich bude 80 a majú prezentovať 20 cieľových bodov. Nechýba medzi nimi Spišská Kapitula, historické centrum Levoče, Ľubovniansky hrad, kaštiele v Humennom a v Snine, pútnické miesta Mariánska hora a Gaboltov, kúpele v Bardejove, Vyšných Ružbachoch i Červenom Kláštore, ale aj Múzeum TANAP-u či symbolický cintorín na Popradskom plese i lanovka na Lomnický štít. 

 

 

Väčšina z nich bude umiestnená na cestách I. triedy, časť uvidia vodiči aj pri regionálnych komunikáciách II. a III. triedy. 

 

 

Začali prípravu druhej etapy 

"Oslovili sme jednotlivé oblastné organizácie cestovného ruchu, ktoré nám môžu posielať svoje návrhy na vytypované lokality. Prvými návrhmi by sme sa chceli zaoberať už koncom apríla, lebo nás ešte čaká dlhý proces verejného obstarávania," upresnil Martin Janoško. 

 

 

Do prvej etapy investovalo KOCR 36 tisíc eur z prostriedkov župy. Druhá etapa osadzovania hnedých tabúľ má byť financovaná z rozpočtu PSK.