LEGENDARIUM - hra, album a CD!

LEGENDARIUM - hra, album a CD!

Svet legiend, povestí a ich hrdinov v súčasnej modernej dobe. To je LEGENDARIUM! Jedinečný projekt, ktorý prostredníctvom multimediálnej hry, albumu s nálepkami a CD s rozprávkovými legendami predstaví Prešovský kraj ako nikdy doteraz. 

Medzilaborce, Bardejov, Stará Ľubovňa, Tatry, Prešov, Sabinov, Kežmarok, Snina, Levoča a Červený Kláštor (Pieniny). Týchto desať lokalít s ich okolím sa prostredníctvom legiend dostalo do hry LEGENDARIUM, na nálepky do zberateľského albumu a na CD s legendami. Legendárni hrdinovia predstavia cez svoje dobrodružstvá zaujímavé miesta týchto lokalít.

 

Súťaž s hrou LEGENDARIUM:

Hra do smartfónov a tabletov s názvom LEGEN­DARIUM zavedie hráčov do 10 miest Prešov­ského kraja. Prežite s hrdinami legiend ich dobrodružstvá a spoznajte zaujímavé lokality! V každom meste má hráč možnosť lokalizácie pomocou GPS – hneď na dvoch legendárnych miestach. Ak sa hráč na jednom z dvojice lokalít zlokalizuje, získa bonusové body navyše a poskočí v hráčskych rebríčkoch na vyššie miesta. Najlepší hráči budú odmenení (tablety). Za lokalizáciu sa navyše odomkne nahrávka legendy, ktorú si môže hráč stiahnuť a potešiť sa skvelým príbehom. Hra je dostupná ZADARMO na Apple Store a Google Play.

button-app-store-web-2.jpg

logo-JPG-Google-Play-na-web.jpg

 

Súťaž s albumom LEGENDARIUM:

Súťažiaci zbierajú nálepky z lokalít v projekte LEGENDARIUM do zberateľského albumu. Každá nálepka má dve časti – obrázok, ktorý si deti môžu nalepiť na príslušnú stranu o legende a kontrolný ústrižok, ktorý zašlú do súťaže. V hre sú tablety, pobyty v hoteloch a penziónoch, vstupenky do aquaparkov (ceny) a mnoho iných cien. Už za tri nálepky získa majiteľ albumu originálne CD LEGENDARIUM.

Cieľom projektu LEGENDARIUM je predstaviť zaujímavé miesta Prešovského kraja a ukázať zaujímavosti, ktoré ukrývajú – od nevšedných exponátov, cez prírodné scenérie až po športové a kultúrne zážitky.

1. Albumy si je možné kúpiť za cenu 1 € na 19 predajných miestach (ich počet sa bude zvyšovať, albumy budú v predaji aj na letných jarmokoch v mestách Prešovského kraja). Zoznam miest – albumy a nálepky

2. 5000 kusov albumov bolo rozdaných školákom v ZŠ Prešovského kraja.

3. Nálepku dostane návštevník zariadenia, ktorý sa preukáže vlastným albumom (v prípade plateného vstupu je samozrejme potrebné zakúpiť si vstupné). Nálepky sú pre návštevníkov zdarma a sú dostupné v 12 zariadeniach, na týchto miestach je možné aj zakúpiť si album:

Čert Fras: Miniskanzen Medzilaborce – Mierová ul. (pri amfiteátri), Medzilaborce
Barbora: Šarišské múzeum Bardejov – Radničné nám. 48, Bardejov
Móric Beňovský: Hrad Ľubovňa – Zámocká 22, Stará Ľubovňa
Kikimora: TIK Starý Smokovec – Starý Smokovec 23
                      Informačné centrum TANAP-u Štrbské Pleso – Poštová 6, Štrbské Pleso
Pastier Michal: NKP Solivar Prešov – Zborovská 2/A, Prešov
Lanové centrum Outdoor park – Tomášikova 60, Prešov
Statočná Sabína: Mestské kúpalisko Sabinov – Levočská 1, Sabinov
Čierna pani: Kežmarský hrad – Hradné námestie 42, Kežmarok
Čert Belzebub: Biokúpalisko Sninské rybníky– Rybnická 3951, Snina
Biela pani Júlia: Spišské múzeum – Nám. Majstra Pavla 2, Levoča
Mních Cyprián: Múzeum Červený Kláštor – Pod lipami 20, Červený Kláštor

4. Na miesta s nálepkami upozornia návštevníkov aj fotopostavy hrdinov z hry LEGENDARIUM. Vaše fotografie s postavičkami môžete zasielať na Facebook stránku LEGENDARIUM.

5. Súťaž prebieha od 15. júna do 15. septembra 2015. Stranu s kontrolnými ústrižkami je potrebné zaslať do 15. septembra poštou na adresu:

KOCR Severovýchod Slovenska

Námestie mieru 2

08001 Prešov

alebo súťažnú stranu oscenovať a zaslať mailom na marketing@severovychod.sk

Žrebovanie sa uskutoční pod dohľadom notára. Odovzdávanie cien sa uskutoční na oslavách Svetového dňa cestovného ruchu 26. septembra v Levoči. Výhercovia budú o výhre informovaní prostredníctvom kontaktov, ktoré uvedú na stránke s kontrolnými ústrižkami, ktorú zašlú do súťaže.

LEGENDARIUM na CD 

za tri nálepky získajú deti audio CD s legendami, ktoré pripravil frontman skupiny Komajota Martin Husovký spolu hereckými legendami – manželmi Kvetou a Jozefom Stražanovcami a ďalšími známymi umelcami z Prešovského kraja. Audio legenda sa odomkne aj hráčovi, keď sa pomocou hry zlokalizuje na mieste z legendy.

Miesta s nálepkami a predaj albumov

CD 1: Medzilaborce, Bardejov, Stará Ľubovňa, Vysoké Tatry, Prešov

CD 2: Sabinov, Levoča, Snina, Kežmarok, Červený Kláštor

legendarium-bilboard-1024x494.jpg