Na bicykli do práce aj v zime

Na bicykli do práce aj v zime

PREŠOV (9. 2. 2018) - Do celosvetovej výzvy Na bicykli do práce aj v zime  sa ako cyklonadšenci a aktívni cykloturisti zapojili aj KOCR Severovýchod Slovenska a cyklistické koordinačné centrum Prešovského kraja CykloPO. 

Winter bike to work day sa na celom svete organizuje už po šiesty krát. Ľudia v rôznych kútoch sveta sa zapájajú do tejto aktivity, aby podporili myšlienku celoročného dochádzania na bicykli do práce, alebo do školy. Renáta Kmecová o pripravovanej akcii: “V rámci celosvetového podujatia Winter bike to work day, sme spolu s Prešovskou bicyklovou skupinou Kostitras, pripravili pre ľudí využívajúcich bicykel aj počas zimy, malé prekvapenie. Od rána 9.2.2018 budeme v uliciach Prešova rozdávať cyklistom malé nálepky. Popoludní medzi 14.00 - 19:00 budeme čakať vo dvore na Hlavnej ulici 103, t.j. pri kaviarni Dublin cafe, kde každý cyklista, ktorý príde, dostane malé občerstvenie - kávu, koláč a možno aj niečo iné.”

IMG-2506.jpg Vľavo Viera Štupáková (CykloPO), vpravo Martin Janoško (riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska)

 

Cyklisti sa môžu prihlásiť do celosvetovej kampane, a tým sľúbia, že 9.2.2018 pôjdu bicyklom do práce alebo do školy. Zaregistrovaním tak získajú možnosť zúčastniť sa milej aktivity, o ktorú je tento deň obohatený. Náhodne vybrané dvojice, z prihlásených účastníkov z celého sveta, sa budú môcť navzájom spoznať a vzájomne si vymeniť malé darčeky.

"V piatok 9. februára 2018 nevystúpila teplota nad nulu, ale cyklisti sa aj v tomto počasí pohybovali po uliciach Prešova. Na bicykli do práce aj v zime je jednodňové podujatie, do ktorého sa zapojilo 13 451 ľudí z celého sveta. Myšlienku podporilo aj 30 zaregistrovaných cyklistov z Prešova. Zapojili sme sa aj my, tím z koordinačného centra CYKLOPO pri krajskej organizácii cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Ďakujeme prešovskej bicyklovej skupine Kostitras a Renáte Kmecovej za koláčiky a kávičku, ktoré dobre padli cyklistom v mrazivom počasí," uviedla Viera Štupáková, cyklokoordinátorka CykloPO.

Zároveň KOCR Severovýchod Slovenska a CykloPO pozývajú všetkých nadšencov cyklistiky na 5. ročník zábavno-poznávacích pretekov Cyklopátrania Prešovským krajom v r. 2018:

 30. 6. 2018 – Cyklopátranie, Medzilaborce

21. 7. 2018 – Cyklopátranie, Mníchovský potok – Bardejov

18. 8. 2018 – Cyklopátranie, Levočská dolina

8. 9. 2018 – Cyklopátranie, Prešov – okolie

 

Ako vyzerali Cyklopátrania v roku 2017

Tipy na cyklovýlety v Prešovskom kraji

Prešovský kraj má cyklistické koordinačné centrum CykloPO