Premiéra videospotu o kraji a večer venovaný turizmu

Premiéra videospotu o kraji a večer venovaný turizmu

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska si v závere tohto roka pripomína päť rokov svojho fungovania. Pre všetkých, ktorých zaujíma cestovný ruch, pripravila KOCR neformálne stretnutie venované cestovnému ruchu, ktoré sa uskutoční 27. 10. 2017 o 17.00 hod v IPC v Prešove. Vyvrcholením stretnutia bude predstavenie oficiálneho videospotu Prešovského kraja.

 

Videospot plný úchvatných záberov

Oficiálny spot o Prešovskom kraji vznikal rok a pol, jeho autorom je Jakub „Kuba Augi“ Augustínsky. Zachytáva turistické atraktivity kraja počas všetkých ročných období. "Veríme, že sa bude verejnosti páčiť, obsahuje nádherné zábery prezentujúce náš krásny Prešovský kraj. Je iný, je výnimočný, tak ako je výnimočný aj náš kraj," uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska. Videospot bude využívaný na propagáciu kraja doma a v zahraničí. 

spot.jpgPrešovský kraj je plný historických skvostov…

 

Autor spotu Jakub Augustinský vniesol do videa mnoho moderných a atraktívnych prvkov. Príprava videospotu bola náročná, v kraji máme veľké množstvo atraktivít, ktoré sme chceli ukázať – od Vysokých Tatier cez Pieniny, Duklu, Poloniny, kráľovské mestá, historické pamiatky až po kultúru, šport a wellness,“ predstavil spot Janoško. 


zima-spot.jpg

 

Aktivity KOCR Severovýchod Slovenska

KOCR Severovýchod Slovenska je organizácia založená v roku 2012 v zmysle zákona č. 91/2010 Z. z. o podpore cestovného ruchu. Zakladateľom je Prešovský samosprávny kraj spolu s oblastnými organizáciami cestovného ruchu (OOCR). KOCR aktívne vytvára podmienky a realizuje aktivity zamerané na rozvoj cestovného ruchu na území Prešovského kraja.

V tomto roku patrí k marketingovým aktivitám KOCR organizácia troch kampaní na podporu návštevnosti kraja. Rodiny s deťmi zaujala obľúbená letná kampaň Legendariumnávštevnosť obnovených hradov bola podporená formou kampane LETOHRAD 2017. Tretia kampaň KOCR bola venovaná cyklistom. V lete objavovali štyri oblasti Prešovského kraja počas Cyklopátraní Prešovským krajom. Aktuálne prebieha fotografická súťaž Choď a foť pre všetkých milovníkov fotografie a turizmu.

Do rozvoja prvkov turistickej infraštruktúry v roku 2017 investuje KOCR 41 500 eur. Okrem týchto aktivít sa KOCR podieľala na financovaní posilnených letných spojov Tatranskej elektrickej železnice (35 520 eur). Podporené tiež boli marketingové aktivity OOCR Región Vysoké Tatry, karta výhod Tatry Card, podujatia v podhorí či tlač propagačných materiálov v jednotlivých regiónoch. 

Viac o cestovnom ruchu v kraji, aktivitách KOCR počas piatich rokov existencie a premiéra oficiálneho spotu Prešovského kraja – už 27. októbra o 17.00 hod. v Inovačnom partnerskom centre v Prešove.

Srdečne pozývame!

Clipboard02.jpgV spote nebudú chýbať ani jedinečné prvky drevenej architektúry, ktoré patria k vzácnostiam Prešovského kraja. Na snímke skanzen pod hradom Ľubovňa s unikátnym dreveným kostolíkom.

POZVANIE-Vecer-venovany-cest.-ruchu.jpgVašu účasť  nám, prosím, potvrďte telefonicky resp. mailom najneskôr do 24. 10. 2017. (051/7081513, media@severovychod.sk)

Čítaj tiež:

Kraj bude mať  nový videospot, finalizujeme aj novinky v infraštruktúre

Choď a foť  2017: Hľadáme najkrajšie zábery Prešovského kraja

LETOHRAD – vyhodnotenie kampane

Vedeli ste to o Prešovskom kraji?

Kalendárium podujatí Prešovský kraj 2017