Toto sú najlepší v cestovnom ruchu 2015!

Toto sú najlepší v cestovnom ruchu 2015!

PREŠOV (15. január 2016) – Zostava najlepších v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2015 je kompletná. Verejnosť v online hlasovaní vybrala najlepšie zariadenia a zamestnancov cestovného ruchu. Víťazi ankety sa tak pripoja k oceneným osobnostiam a produktom, o ktorých rozhodla odborná porota.

Ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja má poukázať na kvality, motivovať a oceniť tých, ktorí rozvíjajú cestovný ruch kraja vo všetkých jeho oblastiach. Ocenenie už po druhý raz pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska.


Nominácie na ocenenie vo všetkých kategóriách zasielala široká verejnosť počas mesiaca november. O ocenených osobnostiach a najlepších produktoch cestovného ruchu za rok 2015 rozhodla odborná porota. Najlepšie zariadenia a zamestnancov vybrala verejnosť v online hlasovaní od 14. decembra 2015 do 14. januára 2016. Spolu bolo v online hlasovaní odovzdaných takmer 20 000 hlasov.


Kultúrne, informačné ako aj ubytovacie a gastronomické zariadenia sú neodmysliteľnou súčasťou cestovného ruchu. Je veľmi dôležité, ako pri svojom fungovaní vystupujú smerom k zákazníkom, ktorí v ankete dostali priestor na vyjadrenie svojich sympatií a mohli tak podporiť svoje obľúbené zariadenia,“ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.


NAJ kultúrnym zariadením Prešovského kraja za rok 2015 sa na základe hlasovania verejnosti stalo Ľubovnianske múzeum – hrad v Starej Ľubovni. Počet návštevníkov v hrade a skanzene v Starej Ľubovni každoročne stúpa, ročne ho navštívi viac ako 145 tisíc návštevníkov. Na pozícii najlepšieho kultúrneho zariadenia strieda minuloročného víťaza, ktorým bolo Múzeum Kežmarok – Kežmarský hrad.

Hrad-Lubovna.jpg Hrad Ľubovňa


NAJ informačným zariadením roku 2015 je dvojica Tatranských informačných kancelárií Starý Smokovec a Tatranská Lomnica, ktoré spoločne využívajú aj tzv. informačnú slučku. Informačná slučka je produktom Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry, prostredníctvom ktorej zdieľajú tatranské informačné kancelárie aktuálne informácie o počasí, doprave a prevádzke zariadení s návštevníkmi, ale aj členskými subjektmi združenia (hoteliermi a službami).


NAJ reštauráciou roku 2015 je Zelený strom v Sabinove. Víťazom kategórie NAJ ubytovacie zariadenie sa stal Hotel Bachledka Strachan v Ždiari. NAJ kaviarňou/barom/ča­jovňou je prešovské Libresso. Rovnako do Prešova putuje aj cena pre najlepšieho kuchára Tomáša Havrilu z reštaurácie Zwicker. Víťazom kategórie NAJ čašník, barista, barman, someliér sa stal Jaroslav Katrenič z Boutique hotela Hviezdoslav v Kežmarku. Kompletný prehľad výsledkov hlasovania TU (po rozkliknutí položky View Results sa zobrazí celkové poradie pre príslušnú kategóriu).

Prehľad víťazov Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2015:


NAJ zariadenie CR:
NAJ kultúrne zariadenie: Ľubovnianske múzeum – hrad v Starej Ľubovni
NAJ informačné zariadenie: Tatranská informačná kancelária – Starý Smokovec a Tatranská Lomnica
NAJ reštaurácia: Zelený strom, Sabinov
NAJ ubytovacie zariadenie: Hotel Bachledka**** Strachan, Ždiar
NAJ kaviareň/bar/ča­jovňa: Libresso, Prešov

NAJ zamestnanec CR:
NAJ kuchár: Tomáš Havrila - Zwicker, Prešov
NAJ čašník, barista, barman, someliér: Jaroslav Katrenič – Boutique Hotel Hviezdoslav****, Kežmarok

 

Osobnosť CR (rozhodla odborná porota):
Celoživotný prínos: Ing. František Odložilík, Norbert Frank
Vzdelávanie: prof. RNDr. René Matlovič, PhD.
Podnikanie: Mgr. Sylvia Holopová

NAJ produkt cestovného ruchu (rozhodla odborná porota):
Aquaruthenia (Svidník)
Objavovanie Prešova 2015
Tatry v pohybe

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutočnilo 28. januára 2016 na medzinárodnej výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave v expozícii Prešovského kraja.

Oceneni-v-roku-2015.jpg Ocenené osobnosti, zariadenia, zamestnanci a produkty v roku 2015

 

Viac: Ocenené osobnosti a produkty 2015

Prehľad víťazov za rok 2014

 

Kontakt:

Mgr. Barbora Čechová
marketing/PR,  KOCR Severovýchod Slovenska 
051/775 45 05, media@severovychod.sk