V Prešove pribudne 6,5 kilometra novej cyklotrasy

V Prešove pribudne 6,5 kilometra novej cyklotrasy

Cyklotrasa povedie koridorom bývalej lesnej, neskôr tzv. Pionierskej železnice. Z mestskej časti Solivar sa cyklisti dostanú až k rekreačnej oblasti Sigord. Vychutnať si tak budú môcť výhľady na krásu Slanských vrchov v bezpečí a zo sedla bicykla.

Cyklistická komunikácia Cykloželeznička Prešov - Zlatá Baňa - I. etapa sa začína realizovať. Odovzdaním staveniska 16. mája 2018 sa naplno rozbiehajú práce na tejto dopravnej komunikácii, ktorá spoíi mesto Prešov s blízkou rekreačnou oblasťou.

Po dokončení tejto prvej etapy cyklistickej komunikácie Cykloželeznička Prešov – Zlatá Baňa sa tak Prešovčanom i obyvateľom okolitých obcí otvoria možnosti bezpečného cestovania do práce na dvoch kolesách, ale aj objavovania krás týchto Slánskych vrchov, keďže sa dostanú až k rekreačnej oblasti Sigord,“ uviedla prešovská primátorka Andrea Turčanová počas slávnostného odovzdania staveniska očakávanej cyklocesty, ktorá povedie koridorom bývalej lesnej, neskôr tzv. Pionierskej železnice.

Vybudovaný úsek bude mať asfaltový povrch, široký bude tri metre a dlhý 6 a pol kilometra. Súčasťou cyklotrasy budú aj odstavné plochy na bicykle so stojanmi na ich uloženie, s lavičkami i s odpadkovými košmi, lemovať ju budú aj informačné tabule

zakladny-kamen_cyklozeleznicka2.jpg

V Prešove začne cyklocesta  v mestskej časti Solivar (pri výjazde v smere na Dulovú Ves, oproti Družstvu AGROPLUS Prešov) a cyklistov nasmeruje cez Dulovú Ves a Kokošovce k rekreačnej oblasti Sigord. 

Ak nenastanú nepredvídané okolnosti, stavba by mohla byť ukončená už v jeseni tohto roka. Stavbu, ktorej realizácia je podľa zmluvy osemnásť mesiacov, vybuduje spoločnosť Swietelsky Slovakia, spol. s r.o., ktorá je víťazom verejnej súťaže. Celkové náklady budú v objeme 1 187 988 eur. Mesto Prešov túto stavbu realizuje aj vďaka podpore z európskych fondov.

Zdroj a foto: Mesto Prešov

Pozri tiež:

Cyklopátrania Prešovským krajom 2018

Kúpeľné mestá spojí cyklistický okruh

Kalendárium podujatí Prešovský kraj 2018

Návštevnosť v Prešovskom kraji opäť rástla

 

TOP výlety:

Všetky výlety