Články

Týždeň mobility v Prešovskom kraji patrí aj cyklodoprave 17. septembra

Počas Európskeho týždňa mobility podporí Prešovský samosprávny kraj myšlienku výberu rôznych druhov dopravy so zameraním na cyklistickú prepravu.


Čítaj viacAktuality

V Nižnej Polianke otvorili Transkarpatskú archeologicko-kultúrnu cestu 14. septembra

Medzinárodné podujatie sa uskutočnilo v piatok predpoludním na slovensko – poľskej hranici za obcou Nižná Polianka. V rámci kultúrneho programu vystúpili doboví šermiari a pre hostí boli pripravené aj ukážky dávnych remeselných činností. Transkarpatská archeologicko – kultúrna cesta je prvá a zatiaľ jediná svojho druhu na Slovensku.


Čítaj viacAktuality

Voľné prac. miesto - samostatný referent 13. septembra

Hľadáme posilu do tímu - samostatný referent so zameraním na marketing a tvorbu produktov cestovného ruchu


Čítaj viacAktuality

V Prešove vyvrcholili Cyklopátrania 2018 10. septembra

Cyklopátranie v Prešove a okolí uzavrelo piaty ročník poznávania Prešovského kraja na bicykloch. Na 120 cyklistov čakali zaujímavé miesta v metropole Šariša a jej okolí. Pre deti boli pripravené špeciálne úlohy a ceny od Dobré zo Slovenska.


Čítaj viacAktuality

Cyklopátranie Prešov s prekvapením pre deti 7. septembra

Sériu štyroch Cyklopátraní Prešovským krajom 2018 uzavrú zábavno-poznávacie preteky v Prešove a okolí. Okrem tradičných kategórií je v tomto roku pripravená novinka pre deti – špeciálne úlohy a ceny o...


Čítaj viacAktuality

Leonardium - zážitková výstava prichádza do Prešova 6. septembra

Nehľadajte exponáty za sklom, práve naopak, cieľom je, aby sa každé dieťa s exponátom pohralo a zažilo tak jedinečnú skúsenosť, ktorá prispeje ku kvalitnej spomienke.


Čítaj viacAktuality

Cezhraničné mikroprojekty podporia turizmus a kultúru 5. septembra

Prešovský samosprávny kraj (PSK) podpísal v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A ďalších 17 mikroprojektov. Realizujú sa v partnerstve so Združením Karpatský euroregión.  V kraji sa preinvestuje vyše 600 tisíc eur najmä na aktivity v cestovnom ruchu a kultúre.


Čítaj viacAktuality

Nová lanovka v Bachledovej doline už v zime 5. septembra

Návštevníkov Bachledovej doliny čaká túto zimu príjemná novinka. Na vrchol Spišskej Magury sa už túto zimnú sezónu dostanú za necelých 7 minút jazdy novou 10-miestnou kabínovou lanovkou.


Čítaj viacAktuality

Šariš podporil ďalšie projekty rozvíjajúce regióny 4. septembra

Premiéru na akcii malo aj vyhlásenie výsledkov grantového programu Šariš ľuďom, v rámci ktorého bolo podporených sedem projektov rozvíjajúcich turizmus.


Čítaj viacAktuality

Súťaž: Cestopis z Kraja kultúrnych pamiatok 1. septembra

Súťaž pre všetky deti, ktoré rady cestujú


Čítaj viacAktuality

Spoznajte Šariš na bicykli 28. augusta

Krásna príroda, rozmanité pamiatky a mnoho zaujímavých miest ako stvorených na cyklistiku. To všetko ponúknu zábavno-poznávacie preteky Cyklopátranie Prešov - okolie.


Čítaj viacAktuality

Objavte kraj pod Duklou 27. augusta

Putovanie regiónom má silnú atmosféru a pripomína vojnovú históriu, ktorá sa už nesmie opakovať. Zároveň tu objavíte nádherné skvosty, zaujímavú architektúru a čarovnú prírodu, ktoré sú výbornou kombináciou na poznávanie tohto kúta Prešovského kraja.


Čítaj viacAktuality

K tejto časti stránky existuje ešte pár podsekcií: