Bardejov opäť ožije tradičným historickým jarmokom

Bardejov opäť ožije tradičným historickým jarmokom

Bardejovský jarmok je fenomén, má pred sebou 667. ročník

Tradičný Bardejovský jarmok privíta od štvrtka 23. do nedele 26. augusta 2018 tisícky návštevníkov. Pripravený je bohatý kultúrny program, v ktorom zažiaria Kandráčovci, Iné kafe, Smola a hrušky, Nocadeň, Kali, Ego, Martin Chodúr a ďalší. O spokojnosť návštevníkov sa postará viac ako 500 trhovníkov. Návštevníkov čaká bohatý sprievodný program a historický motorák "Bardejovská strela".

Bardejovský jarmok. Foto: Igor Bobák. Zdroj: OOCR Šariš Bardejov

,,Bardejovský jarmok je fenomén, aký nemá na Slovensku obdoby. Stačí len upozorniť na to, že v tomto roku sa koná už 667. historický ročník tohto podujatia, ktorý je zároveň 47. novodobým Bardejovským jarmokom,“ uviedol Radomír Jančošek, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ - Bardejov.

Aj tento rok ožijú uličky starobylého najkrajšieho historického mesta na Slovensku netradičným ruchom obchodníkov, remeselníkov a návštevníkov. Viac ako pol tisícka trhovníkov tu bude ponúkať spotrebný tovar, občerstvenie a typické gurmánske špeciality jarmoku. Nebudú chýbať ani tradičné ľudovoumelecké remeslá s ukážkami tvorby a výroby v atraktívnej „Uličke remesiel“ na Radničnom námestí a množstvo zábavných atrakcií a lunaparkov.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na autosalón pred športovou halou a na detský jarmok v sobotu v Promenádnom parku. V piatok je súčasťou programu aj obľúbený rockový festival BARDROCK.

BJ jarmok 2018

 

Bardejov je mesto plné pamiatok UNESCO a spolu s jarmokom tvorí v čase vrcholiaceho leta mimoriadne atraktívnu kombináciu.

Aj tento rok bude v sobotu 25.8.2017 premávať z Košíc do Bardejova a späť na jarmok historický motorák Bardejovská strela

Motorak_BJ jarmok 2018

Detsky jarmok_BJ_2018

Titulná fotografia: Igor Bobák, Zdroj: OOCR Šariš - Bardejov

 

Čo nevynechať pri návšteve Bardejova

Pýchou nielen Šariša, ale aj celého Slovenska je starobylý BARDEJOV, ktorý patrí bezpochyby medzi najkrajšie slovenské mestá.

 

Pozri tiež:

Hrad Zborov

Gotický hrad postavili na prelome 13. a 14. storočia ako ochranu obchodnej cesty do Poľska. K hradu vedie aj trasa cez alej prastarých dubov.

Skanzen, Bardejovské Kúpele

Najstarší skanzen na Slovensku otvorený už v roku 1965, umiestnený hneď vedľa známych Bardejovských kúpeľov.

Drevený kostol sv. Františka z Assisi, Hervartov

Najstarší drevený kostol na Slovensku, postavený v 15. storočí z červeného smreka. V každom storočí pribudli v kostolíku nové prvky výzdoby, k najcennejším patria nástenné maľby.

Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Lukáša, Tročany

Ikonostas chrámu upúta svojou jednoduchosťou a krásou. Raritou chrámu sú nízke dvere, ktoré mali zabezpečiť, aby sa pri vstupe každý človek poklonil.

Gréckokatolícky drevený chrám archanjela Michala, Frička

Obec Frička Obec Frička leží blízko poľských hraníc, na severozápadnom kraji Nízkych Beskýd. Prvé zmienky pochádzajú z roku 1773, kedy existovala pod názvom Potok, neskôr Ruský