Cyklopátrania predstavia kraj na bicykli

Cyklopátrania predstavia kraj na bicykli

Tlačová správa

PREŠOV (15. jún 2015) – Spoznajte prírodu a zaujímavosti Prešovského kraja na bicykli. Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska pripravila na leto 2015 zábavno-súťažné Cyklopátrania Prešovským krajom.

 

Pre cyklistov všetkých vekových kategórií pripravila krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska päť Cyklopátraní. Zábavno-súťažné podujatia predstavia cyklistom krásy prírody a zaujímavosti regiónov v okolí Medzilaboriec, Bardejova, Levoče, Pienin a Prešova. Cyklopátrania sú jednodňovými aktivitami, prebiehať budú postupne od 20. júna do 19. septembra.

Body na trasách budú zvolené tak, aby si na svoje prišli cyklisti každého stupňa náročnosti a výkonnosti. Novinkou bude program pre deti. Rodičia budú môcť pokojne bicyklovať, pre deti bude pripravená detská trasa a ďalší program.

Chceme cyklistom ukázať, že v Prešovskom kraji sa na bicykli dajú objaviť veľmi zaujímavé miesta. V minulom roku sme mali na prvý ročník Cyklopátraní veľmi pozitívne ohlasy. Verím, že v lete 2015 bude cyklistov ešte viac, že sa prídu zabaviť a spoznať krásy rôznych oblastí Prešovského kraja,“ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.  

 

Ako Cyklopátranie prebieha

Na štarte si cyklista zvolí kategóriu, v ktorej chce pretekať (muži/ženy jednotlivci, ženské/mužské dvojice, zmiešané dvojice). Do rúk dostane cyklista mapu s vyznačenými bodmi, na ktoré sa má počas 3 – 4 hodinového limitu dopraviť na bicykli a získať pečiatku s bodovou hodnotou. Čím vyšší počet nazbieraných bodov, tým väčšia šanca na víťazstvo. Každý cyklista si podľa chuti a schopností vyberie miesta, na ktoré sa vydá na bicykli. „To najdôležitejšie je vidieť kus krásneho kraja a zaujímavé miesta z chrbta bicykla v spojení so súťažením a zábavou,“ doplnil Martin Janoško. V cieli čaká cyklistov občerstvenie a vyhodnotenie súťaže.

Pripravené sú miesta s krásnymi výhľadmi, historické a kultúrne pamiatky, krčmičky aj kostolíky, pestré ceny a obľúbené medaily. Okrem toho je pripravená hlavná výhra v podobe kvalitného bicykla Dema. Za každú účasť na cyklopátraní získa súťažiaci jeden lístok do konečného žrebovania o bicykel. Žrebovanie sa uskutoční 19. septembra 2015 v Prešove po vyhlásení výsledkov prešovského Cyklopátrania. Čím viac Cyklopátraní súťažiaci absolvuje, tým má vyššiu šancu na výhru. 

Cyklopátrania 2015:

20. jún  - Medzilaborce – Cyklopátranie krajom Andyho Warhola

ŠTART: penzión Driečna – Havaj

4. júl – Bardejov a okolie 

ŠTART: reštaurácia Srdiečko – Bardejovské Kúpele

Ubytovanie: hotel Helios – Bardejovské Kúpele

1. august – Pieniny

ŠTART: Goralský dvor – Haligovce

15. august – Levoča a Levočské vrchy

ŠTART: Autocamping Levoča

19. september – Prešov a okolie

ŠTART: Kolmanova záhrada – Prešov

 

Súčasťou Cyklopátraní v Medzilaborciach a Bardejove bude prezentačná výstava áut značky ŠKODA.

 

SÚŤAŽNÉ KATEGÓRIE: 

1. Ženské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov 

2. Mužské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov 

3. Zmiešané dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov

4. Muži

5. Ženy

 

 ŠTARTOVNÉ: Dospelí (vrátane detí nad 12 rokov): 4 €

                    Deti: 2 €

                    Rodinné štartovné (2 dospelí a 2 deti): 10 €

 

Cena zahŕňa mapu, pitný režim, a občerstvenie v cieli (guláš + pečivo, nápoj). Na deti čaká aj sladké prekvapenie.

REGISTRÁCIA účastníkov prebieha na marketing@severovychod.sk alebo na mieste Cyklopátrania od 8.00 do 9.30 hod.