Cyklopátranie Prešov s prekvapením pre deti

Cyklopátranie Prešov s prekvapením pre deti

Sériu štyroch Cyklopátraní Prešovským krajom 2018 uzavrú zábavno-poznávacie preteky v Prešove a okolí. Okrem tradičných kategórií je v tomto roku pripravená novinka pre deti – špeciálne úlohy a ceny od Dobré zo Slovenska! Vidíme sa 8. septembra 2018 na štarte v areáli Malej Marakane v Prešove.

Deti sa môžu tešiť na 5 cyklistických úloh v Prešove a v blízkom okolí. Keďže Cyklopátranie prebieha 5 hodín, majú na to celý tento čas a stihnú tak navštíviť nielen detské súťažné miesta, ale aj zúčastniť sa Cyklopátrania v iných kategóriách (napr. v kategóriách dvojíc so svojimi rodičmi). Deti bicyklujú len s dozorom rodiča alebo inej zodpovednej osoby, ktorá za dieťa preberá zodpovednosť. Nezabudnite na prilby a povinnú výbavu!

Na čo sa môžu deti tešiť?

Za splnenie úloh získajú chutné vitamínové dobroty Doktor Sirup (Doktorka Sirupová), zľavové kupóny do AquaCity Poprad a sladké prekvapenia! Za ceny ďakujeme: Dobré zo Slovenska

Detské body Cyklopátranie Prešov: Kalvária (Prešov), centrum Veľký Šariš, Rákociho palác (Prešov), Vyhliadková vodárenská veža (Prešov), Malý motoristický areál (Prešov). Presné umiestnenie bodov nájdete v mobilnej aplikácii Objavujme a v mape, ktorú získate na štarte pretekov.

K splneniu úloh je potrebný sprievod rodiča alebo inej zodpovednej osoby a mobilný telefón s fotoaparátom. Presné (veľmi jednoduché) pravidlá vysvetlíme na štarte. Za dieťa sa považuje dieťa vo veku 0 – 12 rokov.

ŠTART: 8. 9. 2018 o 10.00 hod. Malá Marakaňa v Prešove

CIEĽ: 8. 9. 2018 o 15.00 hod. Malá Marakaňa v Prešove

Registrácia: 08:55 – 9.55 hod. na štarte

My Post (3)

Ako súťažia dospelí alebo deti s dospelými:

Čaro Cyklopátraní Prešovským krajom spočíva v tom, že si ciele vašej cyklotúry vyberiete sami. Podľa kondície, schopností a záujmov. My vám ponúkneme 15 rozličných miest, z ktorých si môžete vybrať a zapojiť sa do súťaže. Súťažných 15 miest nájdete v aplikácii Objavujme deň pred pretekmi spolu s mapou a užitočnými informáciami.

V čase konania pretekov (10.00 – 15.00 hod.) sa na vami vybraných miestach zlokalizujete cez mobilnú aplikáciu Objavujme a získate tak súťažné body. Najlepší cyklopátrači v jednotlivých kategóriách získajú medaily a ďalšie ceny. Pre dámy na prvých priečkach je pripravené voňavé prekvapenie parfém Délice, venuje Dobré zo Slovenska.

KATEGÓRIE:

Ženské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov

Mužské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov 

Zmiešané dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov 

Muži – sólo

Ženy – sólo 

Detské úlohy (v sprievode rodiča/dospelej osoby)

Dieťa môže splniť detské úlohy a zároveň súťažiť aj v inej kategórii (napr. ako dvojica s rodičom). 

Cyklopatranie Presov 2018 - body na mape

Štartovné: Dospelí (vrátane detí nad 12 rokov): 5 €, Deti: 3 €, Rodinné štartovné (2 dospelí a 2 deti): 15 €. Štartovné zahŕňa mapu, pitný režim, občerstvenie v cieli (jedlo, nápoj). Každý zaregistrovaný cyklista je automaticky zaradený do záverečného žrebovania o bicykel a ďalšie ceny (žrebovanie po skončení Cyklopátrania v Prešove).

Registrácia: V deň konania pretekov (8. 9. 2018) na štarte od 8.55 hod. do 9.55 hod. 1.) Nezabudnite si pred registráciou stiahnuť aplikáciu Objavujme. 2.) Už deň pred pretekmi od 12.00 hod. v aplikácii nájdete pretek Cyklopátranie Prešov a okolie aj s konkrétnymi 15 súťažnými miestami. Vytvoríte si ku preteku nick, cez ktorý budete súťažiť. 3.) Na registrácii nám nick nadiktujete, aby sme ho vedeli priradiť ku konkrétnemu cyklistovi. V prípade dvojice sa súťaží na jeden súťažný nick.

cyklopatraci 2017

Ďalšie užitočné informácie:

Stiahnite si mobilnú aplikáciu Obajvujme (zdarma), cez ktorú budete súťažiť:

button-app-store web 2

logo JPG Google Play na web_objavujme
 

Cyklopátrania prebiehajú na vlastnú zodpovednosť súťažiacich, za detských cyklistov zodpovedajú rodičia, resp. poverená osobaOrganizátor nepreberá zodpovednosť za škody na majetku alebo na zdraví súvisiace s cestou, pobytom a s účasťou pretekárov na podujatí. Účastník si uvedomuje riziká spočívajúce v nebezpečenstve vzniku škody alebo ujmy na zdraví, ktoré môžu vzniknúť účasťou na tomto podujatí. Všetci účastníci sú povinní zabezpečiť si individuálne zdravotné poistenie.

 

Kde zaparkovať:

Ideálne je zaparkovať na parkovisku pred športovou halou. Na parkovisko sa dostanete dvomi vchodmi - ak jeden bude zamknutý, druhý bude určite otvorený. Zaparkujte auto vzadu na vyznačenom mieste na mape a potom už len prejdete pár metrov pozdĺž cyklochodníka k Malej Marakani. 

mapa_parkovanie Cyklopatranie Presov

Ako sme cyklopátrali na predošlých podujatiach v lete 2018:

Cyklopátrači si vychutnali Levočské vrchy

Levočská dolina i samotné Levočské vrchy privítali cyklopátračov príjemným letným počasím. Vďaka tomu sa cyklistom otvorili nádherné výhľady na okolitú prírodu vrátane Vysokých Tatier.

Cyklopátrači objavili okolie Bardejova

V rekreačnej oblasti Mníchovský potok pri Bardejove sa stretla vyše stovka cyklistov, aby sa vydali spoznávať okolité prírodné, historické a kultúrne zaujímavosti.

Cyklopátrania 2018 odštartovali v Medzilaborciach

Piaty ročník Cyklopátraní Prešovským krajom odštartoval v Kalinove 30. júna. Napriek nepriazni počasia sa na štarte pred penziónom Ľudmila stretlo takmer 60 cyklistov, prišli dokonca cyklisti zo západného Slovenska

 

Mediálny partner: MTBIKER                  

Ďakujeme sponzorom: BirellDo­bré zo SlovenskaLi­moŠpes s. r. o, CTM Bikes

Pridajte sa k nám na Facebooku