Lyžiarske strediská Jasná a Štrbské Pleso sa otvárajú

Lyžiarske strediská Jasná a Štrbské Pleso sa otvárajú

Lyžiarske strediská Jasná a Štrbské Pleso po 110 dňoch opäť otvoria svoje brány

Jarná lyžovačka je tu! Vďaka uvoľneniu preventívnych opatrení sa po 110 dňoch opäť rozbehnú lanovky s lyžiarmi v Jasnej a na Štrbskom Plese. Prvých lyžiarov po nútenej prestávke by lyžiarske strediská prevádzkované spoločnosťou Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) mali privítať už vo štvrtok 22. apríla.

V najvyššie položených horských strediskách na Slovensku je vďaka priaznivým podmienkam ešte stále dostatok snehu. Keďže COVID automat od budúceho týždňa umožňuje prevádzku lyžiarskych stredísk s výnimkou kabínkových lanoviek, pripravujú v Jasnej a vo Vysokých Tatrách obnovenie prevádzky.

„Lyžiarske strediská Jasná a Štrbské Pleso otvoríme od 22. do 25. apríla 2021. Na lyžovanie bude podľa COVID automatu potrebný negatívny test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín, prekrytie dýchacích ciest a dodržiavanie všetkých základných preventívnych pravidiel. Lyžiarske strediská budú podľa záujmu a vhodných podmienok otvorené aj počas ďalšieho víkendu. V prípade ideálneho vývoja okolností dokonca nie je vylúčené ani sprevádzkovanie najvyššie položenej zjazdovky na Slovensku – v Lomnickom sedle,“ prezradil Matej Hulej, manažér obchodu a marketingu TMR na Slovensku.

Strbske-Pleso-1

Lyžiarsku sezónu v Jasnej otvorili ešte 5. decembra minulého roka, o týždeň na to sa lyžovalo aj na Štrbskom Plese. Od 1. januára však museli všetky strediská na Slovensku aj napriek dodržiavaniu prísnych preventívnych opatrení prevádzku uzavrieť a prevádzkovatelia sprístupnili zjazdovky najmä fanúšikom skitouringu a skialpinizmu. Vďaka priaznivému vývoju v súvislosti s pandémiou COVID-19 a uvoľneniu opatrení sa na zjazdovky môžu na záver sezóny vrátiť aj ostatní lyžiari a snowboardisti. V Jasnej budú od 22. 4. v prevádzke iba sedačkové lanovky na severe: 4-sedačka Biela Púť, 4-sedačka Koliesko – Luková, 2-sedačka Rovná Hoľa – Konský Grúň. Otvorené budú zjazdovky Luková – Priehyba, Konský grúň – Luková, Priehyba – Jasná, Rovná hoľa – Priehyba, Majstrovská, Biela púť, Turistická (5a). Vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese bude dispozícii sedačková lanovka Solisko Express, otvorené budú zjazdovky Solisko, Interski, Esíčko a Turistická. Skipasy budú k dispozícii za flexi ceny – zohľadňovať budú záujem a aktuálne podmienky. Skipasy budú v predaji už štandardne za najvýhodnejšiu cenu na www.gopass.sk ale taktiež v našich pokladniach a infocentre priamo v stredisku. Majiteľom šikovných sezóniek predĺžujeme platnosť sezónych skipasov a to aj v prípade, že si už svoju šikovnú sezónku preniesli do zimnej sezóny 21/22. 

V prevádzke bude v týchto dňoch pre lyžiarov aj SKIBUS z centrálneho parkoviska na Štrbskom Plese. 

Okrem lyžovačky pre vás spúšťame aj gastro prevádzky ktoré budú fungovať výdajným systémom so sebou. 

Kontrola bude prebiehať pri predaji skipasov na mieste. V prípade sezónnych skipasov a skipasov zakúpených online bude prebiehať náhodná kontrola testov pri vstupe na lanovku. Zoznam aktuálnych mobilných odberových miest v regióne a okrese Poprad nájdete tu.

Zároveň všetkých návštevníkov žiadame, aby dodržiavali platné hygienické opatrenia a to: prekrytie horných dýchacích ciest rúškom/šálom/buffkou a pod., zachovanie minimálne 2m rozostupov a používanie dezinfekcie. 

skiing-in-Lomnicke-sedlo-2-1024x685

Už od 21. apríla budú k dispozícii aj výhodné balíky s ubytovaním a skipasmi v cene. Hostia vo Vysokých Tatrách budú môcť využiť služby Hotela FIS na Štrbskom Plese, v Jasnej budú od rovnakého termínu k dispozícii Hotel Pošta a horské chaty Jasná Collection. Ubytovanie bude možné podľa nastavených pravidiel – teda pri nástupe na pobyt bude podmienkou negatívny test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín, na jednej izbe max 2 dospelé osoby z jednej domácnosti, stravovanie formou room-service alebo take away, hotelové bazény v zmysle schválených podmienok.

Okrem hotelov v horských strediskách budú od 22. 4. 2021 otvorené aj ubytovacie kapacity v akvaparku Tatralandia a Vodnom parku Bešeňová – hotel Galéria Thermal Bešeňová a Holiday Village Tatralandia. K dispozícii budú za dodržiavania aktuálnych preventívnych nariadení aj vybrané bazény s okamžitou kapacitou 6 osôb. V prípade voľných kapacít budú môcť akvaparky využiť aj individuálni návštevníci, ktorí sa preukážu negatívnym testom na COVID-19.

Zdroj textu a foto: Región Vysoké Tatry

POZRI TIEŽ:

Lyžovanie vo Vysokých Tatrách

Doprajte si neopakovateľnú dovolenku plnú zimných dobrodružstiev a zažite vysnívanú lyžovačku. Zalyžujte si vo Vysokých Tatrách, ktoré ponúkajú 24 kil...