Najlepšou destináciou Európy sú Vysoké Tatry!

Najlepšou destináciou Európy sú Vysoké Tatry!

Zahraničný portál Lonely Planet zostavil rebríček desiatich destinácií Európy, ktoré odporúča čitateľom pre rok 2019. Na prvom mieste sa umiestnili Vysoké Tatry zo Slovenska, ktoré tak predbehli krajiny ako Španielsko, Island, Taliansko alebo Škótsko.

 „Na Vysokých Tatrách je niečo mýtické. Návštevníci tohto regiónu budú očarení vznešenou ríšou krivolakých vrchov a majestátnych vodopádov,“ uviedol Joe Reville, generálny manažér Lonely Planet pre strednú Európu.

Spolu s ďalšími skúsenými cestovateľmi z celého sveta ocenili na Vysokých Tatrách aj možnosť vystúpiť na Gerlachovský štít, pokojné člnkovanie na čírej hladine Štrbského Plesa a tradičnú pohostinnosť na vysokohorských chatách.

 Štrbské pleso
Štrbské pleso

„Vysoké Tatry sú rajom dobrodruhov, ponúkajú vodopády, vysokohorské lúky a viac ako 100 ultramarínových jazier. Pozorovanie divokej zvery, medveďov hnedých, rysa a kamzíka tatranského je vďaka rastúcemu počtu cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú aj takéto zážitky, ľahšie ako kedykoľvek predtým,“ upozornil viceprezident pre zážitky Lonely Planet Tom Hall.

 Ocenenie si zástupcovia regiónu prevzali na Lomnickom štíte. foto: Filip Nagy
Ocenenie si zástupcovia regi...

Ocenenie zástupcom regiónu na Lomnickom štíte  (v utorok 21.5.2019) odovzdal Joe Reville osobne. Z jeho rúk si ocenenie prevzal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Michal Sýkora, spolu s prednostom Mestského úradu vo Vysokých Tatrách Eugenom Knotekom a obchodno-marketingovým riaditeľom zo spoločnosti Tatry Mountain Resorts Lukášom Brodanským.

Kompletný zoznam najlepších destinácií Európy na rok 2019 podľa portálu Lonely Planet:

1. Vysoké Tatry, Slovensko
2. Mesto Madrid, Španielsko
3. Arctic Coast (Arktické Pobrežie), Island
4. Bosna a Hercegovina
5. Mesto Bari, Taliansko
6. Ostrovy Shetlandy, Škótsko
7. Mesto Lyon, Francúzsko
8. Lichtenštajnsko
9. Mesto Vevey, Švajčiarsko
10. Poloostrov Istria, Chorvátsko

tatry nosič
tatry nosič

„Musíme robiť viac ako doteraz, aby sme pobyt návštevníkom spríjemnili, je to pre nás prestížne ocenenie, ktoré si veľmi vážime. Je to pre nás zadosťučinenie, ale zároveň výzva, robiť ešte viac. Verím, že na úradoch v Bratislave nám pomôžu, aby sme urýchlili rozvoj Vysokých Tatier, aby bola prijatá zonácia a zákon o ochrane prírody, ktorý nebude komplikovať rozvoj cestovného ruchu a život obyvateľom v tomto krásnom prostredí,“ zdôraznil Sýkora. Zároveň skonštatoval, že ochrana prírody je najdôležitejšia a v regióne si to uvedomujú.

 foto: Filip Nagy
foto: Filip Nagy

Best in Europe 2019 vychádza po siedmykrát a obsahuje 10 najzaujímavejších destinácií na našom kontinente pre návštevu v lete. 

„Sme veľmi vďační za takéto ocenenie. Je nutné zdôrazniť, že iba úzkou spoluprácou subjektov v regióne, vďaka podpore Prešovského kraja, Ministerstva dopravy a výstavby a spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Severovýchod Slovenska a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Liptov sa nám darí tvoriť cestovný ruch cez pozitívne zážitky a emócie, ktoré si návštevník odnáša. Toto ocenenie patrí Tatrám. Zároveň ale všetkým nám, Slovákom, ktorí horami a pre hory žijeme a život v nich chránime. Môžeme byť hrdí na krásu, ktorú doma máme.“ Dodala na záver výkonná riaditeľka OOCR Región Vysoké Tatry, Veronika Littvová.

Zdroj: Lonely Planet, OOCR Región Vysoké Tatry

 

POZRI TIEŽ:

V Prešovskom kraji prenocovalo vyše 900 000 turistov

V roku 2018 zavítalo do kraja 932 121 návštevníkov ubytovacích zariadení, zvýšil sa aj počet zahraničných návštevníkov.

11 drevených chrámov, ktoré musíš vidieť

Drevené chrámy patria medzi najväčšie poklady a skvosty umenia a náboženstva na Slovensku. Možno ich nazvať aj umeleckými dielami.

Vedeli ste to o Prešovskom kraji?

Prešovský kraj má na svojom území veľké množstvo turistických lákadiel. Nádherná príroda, bohatá história, pamiatky a pestrý folklór, to všetko tvorí jedinečnú ponuku