OOCR TSP je v priebehu roku 2022 účastníkom tohtoročných domácich aj zahraničných výstav

OOCR TSP je v priebehu roku 2022 účastníkom tohtoročných domácich aj zahraničných výstav

Región Tatry-Spiš-Pieniny je plný prírodných krás a historicky cenných objektov, čo ho predurčuje k tomu, aby jednou z priorít prinášajúcich ekonomický prínos bol aj rozvoj cestovného ruchu. Nestačí len „vlastniť, či mať k dispozícii“, ale je dôležité „dať o sebe vedieť“. To si uvedomujú aj naši členovia, preto využívajú rôzne príležitosti a udalosti, počas ktorých je možné sa odprezentovať záujemcom a potenciálnym návštevníkom.

IMG_20220306_094448

V dňoch 3.2. – 6.2. 2022 sa naša OOCR Tatry-Spiš-Pieniny zúčastnila výstavy cestovného ruchu UTÁZAS v Budapešti. Súčasťou výstavy bola aj expozícia národného stánku Slovenska pod záštitou MDV SR. V tejto spoločnej expozícií sme zastupovali našu OOCR TATRY-SPIŠ- PIENINY. Okrem nás v spoločnom stánku bolo 12 spoluvystavovateľov zo Slovenska. Prvé dva dni výstavy boli zamerané pre odborníkov v cestovnom ruchu (CA a CK). Návštevnosť vzhľadom na politickú situáciu v Európe bola nižšia ako po iné roky. Z materiálov bol najväčší záujem o spoločnú brožúru Tatry – Spiš – Pieniny a tiež o turistické a cyklistické mapy. Pozornosť sa sústreďovala na letné pobyty, ubytovanie v chatách v tichom prostredí. Cestovné kancelárie a agentúry sa zaujímali aj o spoločne autobusové zájazdy do nášho regiónu a pýtali sa na rôzne atrakcie pre rodiny s deťmi.

IMG_20220305_104226

Veľtrh HOLIDAY WORLD & REGION WORLD v Prahe sa konal v termíne od 18. – 20.3.2022 Areálom sa premleli tisícky návštevníkov, pričom cca 95% z nich boli Česi. Zaujímali sa o to, kde sa náš kraj nachádza, čo je možné v ňom vidieť, čo zažiť i ako sa k nám dostať. Mnoho z nich náš kraj poznalo, ale nevedeli o novinkách, ktoré sa za posledných 10 rokov vybudovali a iných zmenách v našich regiónoch. Upútala ich prezentácia fotografií na tablete a naše odporúčania, ako môžu prežiť svoju dovolenku v podhorí Vysokých Tatier, čo navštíviť, ako vyplniť jednotlivé dni. Vysoké Tatry Českí turisti poznali, ale krásy Pienin bolo potrebné niektorým pripomenúť.

IMG_20220405_094629 (002)

V dňoch 4.4.-5.4.2022 zorganizovala agentúra Slovakia Travel pracovné stretnutie s poľskými novinármi vo Varšave. Súčasťou pracovného stretnutia boli prezentácie slovenských zástupcov Oblastných organizácií cestovného ruchu a iných organizácií. Za Slovakia Travel stretnutie organizoval Martin Pavlík (zástupca pre Poľsko) a novinárov privítal generálny riaditeľ Václav Mika. Počas stretnutia sme odprezentovali historické dedičstvo a pamiatky UNESCO na Spiši, atraktívne splavy v Pieninách, celoročne otvorené rezorty v Levočskej Doline, Bachledovej Doline, či termálne kúpalisko vo Vrbove.

Zdroj textu a foto: OOCR Tatry Spiš Pieniny

POZRI TIEŽ:

Kežmarok

Kežmarok leží na severe územia v malebnom prostredí Spiša pod Vysokými Tatrami. Mesto vniklo zlúčením viacerých osád pôvodného slovanského obyvateľs...