Opatrenia v obci Štrba

Opatrenia v obci Štrba

Obec Štrba vyzvala turistov, aby v súčasnosti obmedzili návštevy Štrbského Plesa

Od utorka 23. marca 2020 Obec Štrba verejne požiadala všetkých návštevníkov a turistov, aby v súčasnej mimoriadnej situácii z dôvodu šírenia pandémie COVID-19 obmedzili návštevy Štrbského Plesa.

Je to v záujme ochrany zdravia nás všetkých – aj turistov, návštevníkov, ako aj ľudí žijúcich, či dočasne bývajúcich alebo pracujúcich na Štrbskom Plese. Samospráva obce zároveň vyzvala, aby aj na Štrbskom Plese všetci nosili dnes už povinné ochranné rúška.

Obec Štrba sa rozhodla takto konať na základe Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR zo dňa 12. 3. 2020 a ako aj opatrení prijatých v ostatných dňoch Ústredným krízovým štábom SR. Išlo o opatrenia týkajúce sa zatvorenia všetkých športových a rekreačných areálov, ako aj opatrenia týkajúce sa zákazu zhromažďovania väčšieho počtu ľudí. Napriek týmto, štátom nariadeným opatreniam počas posledných dní (najmä víkendu) bol zaznamenaný väčší pohyb turistov na Štrbskom Plese, čoho dôkazom bola obsadenosť verejných parkovísk osobnými vozidlami s ŠPZ z celého Slovenska.

„Štrbské Pleso nie je uzavreté pre koronavírus, či z dôvodu, že sú v štátnom účelovom zariadení ministerstva vnútra umiestnení repatriovaní občania v povinnej karanténe, ktorí sa vrátili zo zahraničia. Uvedené upozornenie obce v žiadnom prípade neznamená ani zákaz pohybu po Štrbskom Plese. Cieľom nebolo nič zakázať, len požiadať ľudí z celého Slovenska, aby netrávili v tejto dobe svoj voľný čas návštevou Štrbského Plesa, čo znamená, aby obmedzili návštevnosť tohto územia“, dodal starosta obce Michal Sýkora. 

Lucia Petrušová - Zamrznuté Štrbské pleso v opare (Štrbské pleso)