Pohľadnica pre známeho

Pohľadnica pre známeho

Mesto Svidník vydalo sériu pohľadníc pri príležitosti 665. výročia prvej písomnej zmienky o meste. Takýmto spôsobom chce zároveň v regióne podporiť cestovný ruch. Verejnosť si môže pohľadnicu s historickými a kultúrnymi motívmi kraja pod Duklou, zakúpiť na Mestskom úrade v klientskom centre. 

Svidník a okolie ponúka možnosti vydať sa po stopách vojenskej histórie. Turisti sa môžu vrátiť do minulosti návštevou skanzenu nad mestom a dopriať si výhľad z oblakov letom zo svidníckeho letiska. Práve tieto tri témy sa stali súčasťou prvej série pohľadníc. Autorom fotografií je domáci amatérsky fotograf Dušan Ignác, ktorý veľmi emotívnym spôsobom zachytil letisko nad Svidníkom, Pamätník sovietske armády, sochu arm. gen. L. Svobodu, skanzen vo Svidníku i samotný kostol na skanzene. Pohľadnice je možné si zakúpiť za 0,50 eur na Mestskom úrade v klientskom centre.

„Krásny kraj vo východných Karpatoch nazývame s láskou kraj pod Duklou a toto spojenie sa stalo aj symbol našich pohľadníc na propagáciu kraja počas najbližších dovolenkových týždňov, vyjdarila sa primátorka mesta Svidník Marcela Ivančová.“

pohladnice_letisko
...

Spojenie „kraj pod Duklou“ súvisí s ťažkými bojmi počas II. sv. vojny, ale na tomto území sa odohrali aj boje počas I. sv. vojny a je silno ovplyvnené rusínskym a tiež ukrajinským dedičstvom.

„Mesto Svidník sériou pohľadníc reaguje aj na situáciou v „pokoronovom“ období a zvýšenom záujme o dovolenky, či výlety po Slovensku. Daný projekt podporujeme aj bulletinom s ubytovaním, stravovaním a voľným časom v regióne, ktorý sme vydali ešte v minulom roku v spolupráci s dotknutými podnikateľmi,“ dodáva Ivančová.

Zdroj: Mesto Svidník

Pozri tiež:

Po stopách 1. a 2. svetovej vojny

Vydajte sa po stopách 1. a 2. svetovej vojny. Počas cesty budete mať možnosť navštíviť unikáte miesta Severovýchodu Prešovského kraja. Ten je jedným z mála regiónov súčasnej Slovenskej republiky (SR), kde prebiehali vojenské operácie počas 1. svetovej vojny. Boj o Karpaty sa sústredil aj na územie jeho krajného severovýchodu.

Svidník

Navštívte mesto duší padlých vojakov, kde budete môcť vidieť miesta, kde prebiehali boje počas II. svetovej vojny. Na mieste bojov sa nachádza v súčasnosti niekoľko pamätníkov a časť pôvodného zachovaného vojenského arzenálu.