Porota vybrala TOP fotografie Prešovského kraja

Porota vybrala TOP fotografie Prešovského kraja

Fotografická súťaž Choď a foť pozná svojich víťazov. Odborná porota, ktorej predsedal známy fotograf Ján Štovka, vybrala tie najlepšie zábery Prešovského kraja v štyroch kategóriách. Svojho víťaza si vyberú aj hlasujúci na sociálnej sieti. 

Do súťaže sa mohli zapojiť amatérski aj profesionálni fotografi, ktorých úlohou bolo vystihnúť krásy a zaujímavosti Prešovského kraja na fotografiách. Fotky museli byť zhotovené v termíne od 1. januára do 5. septembra 2015. Zadané boli štyri súťažné kategórie: 1. Black & white, 2. Príroda, 3. Kultúra, tradície a história a 4. Šport a športové aktivity.


Porota v zložení fotograf Ján Štovka (predseda poroty), fotografi a pedagógovia SOŠ Košická – Pavol Kovaľ a Peter Grejták, za Prešovský samosprávny kraj p. Veronika Fitzeková a za KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško vybrali TOP fotografie jednotlivých kategórií.


Som rád, že ľudia chodia, objavujú a fotia Prešovský kraj a so svojimi výtvormi idú s kožou na trh. Ako absolútneho víťaza sme v porote vybrali Jozefa Kleina s fotografiou Hory milované, pričom celá séria fotografií od tohto autora stojí za pozornosť a nájde svoje čestné miesto na pripravovanej výstave,“ uviedol Ján Štovka, predseda poroty.


Ocenení:
Grand PRIX súťaže Choď a foť: Jozef Klein – fotografia Hory milované – získava ručne robenú koženú tu­ristickú obuv na mieru od spoločnosti Ma­kara

hory-milovane.jpg GRAND PRIX: J. Klein – Hory milované

Black & white:
Štefan Garaj – fotografie: Dedičstvo našich praotcov a Stále hrdo pozerá na svoju rodnú dedinu (získava tablet)
Miroslav Polča – fotografia Kamaráti
Slavomír Iliaš – fotografia Drevený kostol v Zboji

dedicstvo-nasich-praotcov.jpg Š. Garaj: Dedičstvo našich praotcov

Príroda:
Miroslav Mäsiar – fotografia Stojac na hrebeni oproti tej nádhere (získava tablet)
Peter Babej – fotografia Ranné svitanie
František Mathia – fotografia Svitanie - cena KOCR SVS za sériu fotografií: pobyt v Penzióne pod Mariánskou horou pre 2 osoby/1 noc

stojac-na-hrebeni.jpg M. Mäsiar: Stojac na hrebeni oproti tej nádhere

Kultúra, tradície a história:
Dušan Halas – fotografia Fragmenty festivalu (Miková) – špeciálna cena HM Print fototlačiareň + balík foto papiera
Miroslav Polča – fotografia Oslobodenie 2 (získava tablet)
Peter Babej – fotografia Hrad Kapušany

mikova.jpg D. Halas: Fragmenty festivalu (Miková) oslobodenie-2.jpg M. Polča: Oslobodenie 2 (Rekonštrukcia oslobodenia Bardejova)

Šport a športové aktivity:
Michal Kravec – fotografia Downhill (získava tablet)

downhill.jpg M. Kravec: Downhill

Víťazné fotografie budú vystavené na samostatnej výstave Choď a foť v priestoroch Divadla Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove. Počas slávnostnej vernisáže, ktorá sa uskutoční 23. októbra vo foajé DJZ, budú ocenení autori odmenení diplomami a vybraní autori aj vecnými cenami. 

HLASOVANIE VEREJNOSTI
Od 24. septembra do 20. októbra je možné hlasovať za trojicu najobľúbenejších fotiek fanúšikov Severovýchodu Slovenska na Facebooku. Autori troch fotografií s najvyšším počtom hlasov získajú ceny od HM Print (darčekové poukážky na tlač fotografií v hodnote 2 × 10 € a 1 × 15 €). Traja vyžrebovaní hlasujúci získajú darčekové predmety od KOCR Severovýchod Slovenska. Album s fotografiami a hlasovanie: KLIK­NI TU 

24. 9. 2015

Propozície súťaže

J. Štovka: Najfotogenickejší kraj na Slovensku? Prešovský kraj!

SVS-chod-a-fot-banner-WEB-72dpi-1024x267.jpg