Prestížne ocenenie pre spot o Prešovskom kraji

Prestížne ocenenie pre spot o Prešovskom kraji

Videospot ocenený na medzinárodnom filmovom festivale

Spot o Prešovskom kraji z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska získal prestížne ocenenie na poľskom filmovom festivale FilmAT.  Spot  s názvom "Nechajte sa zviesť" bol ocenený v konkurencii krajín z celého sveta cenou Special Award.

FilmAT Festival je poľským členom Medzinárodného  výboru filmových festivalov cestovného ruchu (CIFFT) so sídlom vo Viedni. V roku 2018 prebehol jeho 13. ročník.

Cieľom festivalu je prezentovať najnovšie trendy v dokumentárnej a televíznej tvorbe ako aj celé spektrum  audiovizuálnych diel s cestovateľskou tematikou. Ocenené diela na filmovom festivale kladú dôraz na umeleckú úroveň diela a jeho vplyv na cieľovú skupinu. Festival podporuje rozvoj národných a zahraničných produkcií a organizuje samostatnú poľskú a medzinárodnú filmovú súťaž.

Ocenenie pre spot Prešovského kraja - FilmAt, Poľsko. Zdroj - filmat.pl

Práve v medzinárodnej súťaži získal spot o Prešovskom kraji s názvom Nechajte sa zviesť (Be charmed by Prešov Region) ocenenie Special  Award. 

Veľmi nás teší, že sme získali uznanie za náš propagačný spot v konkurencii z celého sveta. Spot zachytáva turistické atraktivity Prešovského kraja v rozličných ročných obdobiach. Video sa využíva na propagáciu kraja doma i v zahraničí a veľký úspech má aj na sociálnych sieťach,“ informoval Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Spot vznikal takmer dva roky. Autorsky sa zadaní zhostil Jakub „Kuba Augi“ Augustinský, ktorý vytvoril skutočne pôsobivé dielo. Ústredným motívom je let dravca, ktorý diváka prevedie krajom z rôznych perspektív.

Video je dynamické, strieda rôzne pohľady a témy, ktoré spoločne ústia do záverečného sloganu „Nechajte sa zviesť“. V anglickej verzii bol využitý voľnejší preklad „...Be charmed by Prešov Region“. Spot má dĺžku 3.30 min. Je to prierez zaujímavostí kraja. Ak by sme chceli zachytiť všetko, čo kraj ponúka, materiály by sme mali na niekoľkohodinový dokument. Preto bolo náročné vybrať a zostaviť zábery tak, aby sa vošli do 3,5 minútového spotu,“ doplnil Janoško. Video bolo verejnosti predstavené v závere októbra 2017.

Jakub Augustinský ako autor vniesol do videa mnoho inovatívnych prvkov, vďaka čomu je spot dynamický a výnimočný – rovnako ako Prešovský kraj.

Ocenenie pre spot Prešovského kraja - FilmAt, Poľsko. Cenu preberá zástupkyňa festivalu. Zdroj - filmat.pl

Na slávnostnom odovzdávaní ocenení vo Varšave sme sa nemohli zúčastniť, v tom čase sme prezentovali kraj na výstave cestovného ruchu. Tešíme sa na doručenie sošky i diplomu, ktoré za nás prevzali na galavečeri zástupcovia festivalu. Ďakujeme!

http://eng.filmat-festival.com/winners-2018/

Zdroj foto: filmat-festival.com

Video je dostupné aj na Facebooku a YouTube

 

Pozri tiež:

Najkrajšie fotografie Prešovského kraja 2018  

Víťazné zábery fotosúťaže Choď a foť 2018