Spoznajte slovensko-poľské pohraničie na bicykli

Spoznajte slovensko-poľské pohraničie na bicykli

Obľúbené zábavno-poznávacie preteky Cyklopátrania Prešovským krajom mieria 19. augusta do Malého Lipníka (okr. Stará Ľubovňa). Príďte na bicykli spoznať krásy, zaujímavosti aj pamiatky tejto malebnej oblasti na slovensko-poľskom pohraničí. Súťažiť  môžu jednotlivci aj dvojice. Každý cyklista je zaradený do žrebovania o bicykel zn. Škoda!

 

Štart a cieľ: Chata U Financa, Malý Lipník

Zoznam súťažných bodov Cyklopátranie Malý Lipník 19. august 2017

MAPA-body-Cyklopatranie-M.-Lipnik-19.-8.-2017.jpg 1. Malý Lipník – Chrám sv. Kozmu a Damiána; 2. Turistická informačná tabuľa, Matysová; 3. Ľubovniansky hrad; 4. Osly – vrch; 5. Sedlo Doštená; 6. Prameň Sulínka; 7. Malá vodná elektráreň, Sulín; 8. Medzibrodie – chata; 9. Mníšek nad Popradom – cezhraničný most; 10. Penzión Irena, Żegiestów-Zdrój; 11. Chrám sv. Michala Archanjela, Starina; 12. Prameň Ščava, Legnava; 13. Legnava – Chata Mr. Broža; 14. Hrad (zrúcanina) Muszyna; 15. Záhrady zmyslov – Ogrody sensoryczne, Muszyna

 

Ako Cyklopátranie prebieha:

Počas pretekov má cyklista na výber 15 miest rôznej náročnosti s prís­lušnou bodovou hodnotou. Je len na ňom, akú taktiku, trasu a ktoré body/miesta si zvolí. K dispozícii má 5-hodinový časový limit (10.00 h – 15.00 h). Štart a cieľ je na spoločnom mieste – v areáli Chaty u Financa v Malom Lipníku. Súťažné miesta s bodovou hodnotou zverej­níme v aplikácii Objavujme a na stránke severovychod.sk už deň pred pretekmi.

Aplikácia Objavujme na stiahnutie (zdarma):

Google-play-button-WEB-1.jpg App-Store-button-WEB.jpg

Súťažiaci zbierajú body za navštívené miesta prostredníctvom aplikácie Obja­vujme. V nej nájdu deň pred štartom mapu lokality a na nej vyznačené súťažné miesta Cyklopátrania v Malom Lipníku, takže si vopred môžu zvoliť trasu a vybrať miesta, ktoré na bicykloch navštívia. Na štarte pretekov sa im v aplikácii otvorí možnosť lokalizácie (cez GPS). Na každom súťažnom mieste, ktoré cyklisti zdolajú, sa cez aplikáciu jednoducho zlokalizujú, čím získajú príslušnú bodovú hodnotu. Cyklisti s najvyšším počtom bodov a najlepším časom získajú zaujímavé ceny.

HLAVNOU CENOU Cyklopátraní je bicykel ŠKODA! Každý cyklista je automaticky zaradený do záverečného žrebovania o bicykel, ktoré sa uskutoční práve 9. 9. po Cyklopátraní v Prešove.

SVS-cyklopatrania-2017-baner-800x.jpg

Registrácia: naj­neskôr v deň pretekov 9.00 – 9. 45 hod. (uviesť meno, priezvisko, vek, kontakt, dátum Cyklopátrania, súťažný nickname)

Štart: 10.00 hod. / Koniec: 15.00 hod.

Kategórie:

Ženské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Mužské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Zmiešané dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Muži – sólo Ženy – sólo

Na pretekoch je potrebné mať so sebou mobilný telefón a v ňom stiahnutú aplikáciu Obja­vujme. Pred štartom sa súťažiaci v aplikácii zaregistruje do príslušného Cyklopátrania prostredníctvom nic­kname. Svoj nickname nahlási organizátorom pri registrácii. Sú­ťažiace dvojice si vytvoria jeden spoločný nickname v jednom telefóne, nahlásia ho pri registrácii. Súťažiaci jednotlivec si taktiež vytvorí jeden nickname, nahlási ho pri registrácii.

Počas Cyklopátrania sa súťažiaci lokalizuje prostredníctvom GPS v aplikácii (nie je potrebné internetové pripojenie, až v cieli na synchronizáciu údajov). Lokalizovať  sa je možné len po štarte.

ŠTARTOVNÉ: Dos­pelí (vrátane detí nad 12 rokov): 4 €, Deti: 2 €, Rodinné štartovné (2 dospelí a 2 deti): 10 €. Štartovné zahŕňa mapu, pitný režim, občerstvenie v cieli (guláš + pečivo, nápoj).

V prípade záujmu si nezabudnite včas rezervovať ubytovanie, odporúčame priamo v zariadeniach na mieste štartu.

Ďakujeme partneromŠkoda Autoservis Vranov n. TopľouBicykle SG PrešovBirellDo­bré zo SlovenskaLi­moŠpes s. r. o.

Všetko o pretekochCy­klopátrania Prešovským krajom 2017

Organizátor: KOCR Severovýchod Slovenska

SVS-cyklopatrania-2017-A4-WEB.jpg

 

Prečítaj si tiež:

V Bachledke chystajú chodník korunami stromov

LEGENDARIUM – Leto s legendami pre celú rodinu!

LETOHRAD: Objavte obnovené hrady

Cyklopátrania 2017: Spoznajte Prešovský kraj na bicykli 

Vedeli ste to o Prešovskom kraji?

Kalendárium podujatí Prešovský kraj 2017

LEGENDARIUM-slider-800x208.jpg