Stredisko Bachledka bude čoskoro prístupné všetkým turistom

Stredisko Bachledka bude čoskoro prístupné všetkým turistom

Horské stredisko Bachledka Ski & Sun a obľúbená atrakcia Chodník korunami stromov boli podľa nariadenia Vlády SR od 13. 3. 2020 tak, ako aj rôzne iné prevádzky zatvorené. Po prijatí prísnych bezpečnostných hygienických opatrení areál v obmedzenom režime otvorí letnú prevádzku v druhej fáze uvoľnenia opatrení vo štvrtok 7. 5. 2020.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu a dôraz na bezpečnú prevádzku prijalo stredisko viacero opatrení. Najvyšším cieľom pritom ostáva ochrana zdravia návštevníkov a zamestnancov strediska.

1 Chodník korunami stromov Bachledka Foto - Jano Štovka

Najdôležitejším opatrením je zabezpečenie hygienických opatrení a regulácia počtu návštevníkov v areáli strediska. Doteraz kapacitu areálu obmedzovala len kapacita prepravných zariadení, atrakcií a parkovísk. Cez obľúbené časy bolo stredisko plné. To sa teraz zmení. Pre dodržanie bezpečnostných hygienických opatrení zníži stredisko počet cestujúcich v kabíne lanovky, ako aj počet návštevníkov, ktorí sa môžu naraz zdržovať na Chodníku korunami stromov.

Počet návštevníkov na Chodníku korunami stromov bude obmedzený tak, aby boli dodržané viac ako len zákonné rozostupy. Návšteva chodníka tak bude bezpečná, pohodlná a ľudia si ju budú môcť naplno vychutnať. Na atrakcii ako aj v celom stredisku platí povinnosť pohybovať sa v rúškach a používať dezinfekciu na ruky. Turisti sú vyzývaní k bezkontaktnej platbe kartou a dodržiavaní rozostupov počas celého pobytu v areáli.

3 Chodník korunami stromov Bachledka Foto - Jano Štovka

Obmedzený bude aj počet cestujúcich v kabínovej lanovke. Pre zachovanie bezpečnostných odstupov, môže v jednej 10-miestnej kabíne cestovať naraz buď jedna skupina ľudí, ktorá prišla spolu napríklad v jednom aute alebo maximálne 4 cudzie osoby. Kabíny lanovky sú pritom denne hĺbkovo dezinfikované, ako prostriedky MHD. Vstup do lanovky je povolený len s ochranným rúškom a dezinfekciou rúk alebo v rukaviciach. Ochranné rúška sú návštevníci povinní nosiť počas celej návštevy areálu. Rovnako tak pohybovať sa v minimálne 2-metrových rozostupoch. Reštaurácie v stredisku ostávajú zatiaľ zatvorené. Fungovať bude predaj nápojov a občerstvenia z okienka a letné terasy. Bobová dráha bude v prevádzke za rovnakých podmienok, ako iné atrakcie a kontaktné plochy vozíkov budú po každom návštevníkovi dezinfikované. 

bobova-draha-bachledka2

Otvorené bude aj infocentrum a suvenírový obchod pri dodržiavaní hygienických opatrení a maximálneho počtu osôb v predajni. Dobrou správou je, že ceny lístkov ostávajú i napriek obmedzeniu počtu návštevníkov v stredisku nezmenené. Stredisko pritom verí, že návštevníci sa budú správať zodpovedne a disciplinovane, aby si prírodu a miestne atrakcie užili všetci v dobrej nálade a pokoji. Turisti v Bachledovej doline sa pritom budú môcť aj tento rok tešiť na niekoľko noviniek a vylepšení, pričom ich otvorenie bude závisieť o aktuálnych podmienok. 

Zdroj: Martina Múdra, BACHLEDKA Ski & Sun

Pozri tiež: