Už tento víkend: Do Červeného Kláštora prichádza finále Detskej Tour Petra Sagana!

Už tento víkend: Do Červeného Kláštora prichádza finále Detskej Tour Petra Sagana!

Zažiť na vlastnej koži skvelú atmosféru cyklistických pretekov pod „krídlami“ fenomenálneho Petra Sagana. Nemusí to byť len sen a netreba pritom ani cestovať do zahraničia. Všetky deti od 3 do 14 rokov si môžu zmerať svoje sily na siedmom ročníku Detskej tour Petra Sagana už tento týždeň, 27. septembra v Červenom Kláštore. Po Rajeckej Lesnej, Rimavskej Sobote, Šamoríne, Stupave a Žiline tak finále, napätie a skvelé výkony mladých cyklonadšencov prináša ŠKODA AUTO Slovensko aj do tohto kúta Slovenska.

Detská tour Petra Sagana má tento rok pred sebou posledné, finálové kolo v Červenom Kláštore. Svoje sily si zmerajú tí najmenší drobci, mladší aj starší žiaci. Štartovať budú z areálu kúpeľov Červený Kláštor Smerdžonka. Súťaž bude prebiehať na priľahlej lúke za areálom a časť trate povedie priamo cez areál kúpeľov, pričom fanúšikovia môžu svojich favoritov povzbudzovať priamo na trati. Podrobné informácie o udalosti, ako aj online prihlasovací systém nájdete na stránke www.detskatour.sk.

DTPS_Raj.Lesn,jn_2020_(61)

Podľa ročníka narodenia budú mladí pretekári zaradení do kategórií Baby (rok narodenia 2016), Mikro (rok narodenia 2014-2015), Mili (rok narodenia 2012-2013), Mini (rok narodenia 2010 - 2011), Mladší žiaci (rok narodenia 2008 - 2009) a Starší žiaci (rok narodenia 2006-2007). Kategória Baby vyštartuje na asfaltovej rovinke, Mikro a Mili na rovine v teréne s rôznymi dĺžkami trate. Pre kategórie Mini, Mladší a Starší žiaci budú pripravené technickejšie trate v teréne rôznej náročnosti a dĺžky, takže o zaujímavé výkony určite nebude núdza. Každý zo súťažiacich získava účastnícky list s podpisom Petra Sagana, tí najlepší dostanú poháre a medaily nášho úžasného cyklistu.

Detská Tour nie je určená len pre výkonnostných športovcov, má za cieľ prilákať aj začínajúcich hobíkov. Súťažiť môžu i tí najmenší na odrážadlách s podporou svojich rodičov,“ hovorí Peter Zánický, riaditeľ pretekov a mládežnícky tréner svetoznámeho Petra Sagana, ktorý sám pozýva na toto atraktívne podujatie: https://detskatour.sk/2020/peter-sagan-vas-pozyva-na-detsku-tour/

DTPS_Raj.Lesn,jn_2020_(56)

10 tipov ako začať dýchať Saganovi na chrbát

Leto je ideálnym obdobím v roku, kedy sa zdokonaliť v bicyklovaní alebo aj najazdiť vôbec prvé kilometre v živote. Už aj tí najmenší si môžu naplno užívajú vietor vo vlasoch a radosť z jazdy. ŠKODA AUTO Slovensko spolu s trénerom nášho cyklistu Petrom Zánickým preto prinášajú 10 tipov, vďaka ktorým môže aj vaša ratolesť ísť v šľapajach nášho najznámejšieho cyklistu:

  1. Počas každej jazdy noste prilbu.
  2. Dbajte na to, aby bola veľkosť bicykla prispôsobená veľkosti vášho malého cyklistu. Zle nastavený bicykel môže totiž zaťažovať kĺby, dieťa sa tiež môže neprirodzene hrbiť.
  3. Pred tým, ako sa spolu vydáte na cesty, preberte si s deťmi dopravné značky. Aktívne si ich potom opakujte aj počas vášho výletu.
  4. Dodržiavajte pravidlá cestnej premávky. Ak jazdíte po krajnici, držte sa jednotlivo za sebou. Vedľa seba môžete ísť len v prípade, ak idete po vyznačenej cestičke pre cyklistov.
  5. Stanovte si jasné pokyny. Dieťa musí rodiča poslúchať, byť obozretné a pozorne sledovať okolie.
  6. Dieťa musíte mať vždy na očiach. Odporúčame preto, aby váš malý cyklista jazdil pred vami a dokázali ste ho včas usmerniť a upozorniť na možné nebezpečenstvo.
  7. Nepreceňujte detské sily. Stanovujte si reálne ciele, aby ste si radosť z dosiahnutého cieľa užili všetci naplno. Začínajte s kratšími trasami a postupne ich pri naberaní kondície predlžujte tak, aby cyklistika deťom chutila.
  8. Bicyklujte sa pravidelne. Najlepšie je, aby sa deti učili jazdiť už od skorého veku. Bicyklovanie je totiž skvelé na budovanie kondície, udržiavanie balansu, rozvoj koordinácie, no tak isto zabezpečuje pobyt na čerstvom vzduchu.
  9. Nezabudnite na reflexné prvky. Môžu totiž zachrániť zdravie aj život. Svojho bicyklového nadšenca určite potešíte aj reflexným cyklistickým oblečením.
  10. Ak máte doma začiatočníka a chcete ho naučiť udržiavať balans, zvoľte radšej bicykel bez pedálov. Samé si tak bude vedieť regulovať rýchlosť a tak isto lepšie zvládne ovládanie.

Zdroj: PR Clinic, Alexandra Galisová

Pozri tiež:

Múzeum Červený Kláštor

Kláštor kartuziánov v malebných Pieninách ukrýva gotické skvosty a hodnotné expozície. Možno tu vidieť i mimoriadne vzácny herbár "lietajúceho mnícha" Cypriána z roku 1766.

Kúpele Červený Kláštor – Smerdžonka

Areál Kúpeľov Červený Kláštor – Smerdžonka zahŕňa ubytovanie v Dome zdravia***. V hotelovom type ubytovania sa nachádzajú dvojlôžkové izby, menšie aj ...

Pieniny

Príďte si vychutnať zajímavé miesta, ktoré ponúka okolie najmenšieho Národného parku na Slovensku - Pieniny. Múzeum Červený Kláštor Chcete vidieť he...

Detská tour Petra Sagana - finále

Strávte fantastický deň s vašimi ratolesťami, ktoré si nielen súťažne zabicyklujú, ale sa aj zabavia na pripravených aktivitách, atrakciách a programe pre deti. Záverečné kolo celej tour bude prebiehať v areáli KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka i v jeho blízkosti v spolupráci s obcou LECHNICA. Z pôvodného termínu 26.9. sa finále tour presunulo o deň neskôr na nový termín 27.9.2020.