V Prešove vyvrcholili Cyklopátrania 2018

Krásne miesta a vynikajúca atmosféra v Prešove

PREŠOV (8. 9. 2018) -  Cyklopátranie v Prešove a okolí uzavrelo piaty ročník poznávania Prešovského kraja na bicykloch. Na 120 cyklistov čakali zaujímavé miesta v metropole Šariša a jej okolí. Pre deti boli pripravené špeciálne úlohy a ceny od Dobré zo Slovenska.

Po cyklopátraní v Medzilaborciach (Kalinov, 30. 6.), okolím Bardejova (Mníchovský potok, 21. 7.) a Levočských vrchoch (18. 8.) sa cyklisti vydali spoznávať Prešova  okolie (8. 9. 2018, Malá Marakaňa). Ani premenlivé počasie s prehánkami neodradilo cyklistov a na štarte sa ich stretlo vyše stodvadsať.

„Vynikajúca atmosféra, rozmanité súťažné miesta a záverečné žrebovanie tomboly dali krásnu bodku za tohtoročnými Cyklopátraniami. Všetkým cyklistom ďakujeme a už teraz ich pozývame poznávať zaujímavé miesta Prešovského kraja na bicykli aj v budúcom roku,“ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Cyklisti mali opäť na výber 15 miest rôznej náročnosti s príslušnou bodovou hodnotou. K dispozícii bol 5-hodinový časový limit, počas ktorého mohli zbierať súťažné body. Výber súťažných miest bol v rukách súťažiacich – podľa ich schopností a kondície.

Súťažné body sa už tradične zbierali prostredníctvom mobilnej aplikácie Objavujme. Deň pred pretekmi v nej našli mapu a jednotlivé súťažné miesta, takže vyberať a taktizovať bolo možné už 24 hodín pred pretekmi.

Cyklopatranie Presov 2018 - body na mape

Cyklisti mohli objaviť Arborétum Ortáše v rekreačnej časti Prešova Kvašná voda, drevený chrám v Brežanoch, bikepark v Janove, Šarišský a Zbojnícky hrad, spievajúcu studničku pod Lysou Strážou, kaštieľ vo Finticiach, hrad Šebeš, novú lodenicu na Sigorde, prameň Sisi (miesto pikniku slávnej cisárovnej na Sigorde) aj najnáročnejší súťažný bod Slovenské opálové bane a ďalšie miesta.

Pre deti bolo pripravených 5 súťažných miest: Kalvária (Prešov), centrum Veľký Šariš, Rákociho palác (Prešov), Vyhliadková vodárenská veža (Prešov), Malý motoristický areál (Prešov).Všetky deti boli odmenené darčekmi od Dobré zo Slovenska – vitamínovými sirupmi Doktor Sirup (Doktorka Sirupová) a zľavovými kupónmi do AquaCity Poprad.

IMG_6606

Cyklisti na prvých priečkach získali medaily a ceny od CTM Bikes KOCR Severovýchod Slovenska.  Ženy si odniesli aj voňavé darčeky Life Vision (Dobré zo Slovenska) Okrem cien boli pre cyklistov pripravené i propagačné materiály o Prešovskom kraji. Najlepší výkon Cyklopátrania v Prešove a okolí podal Stanislav Haško. ktorý získal 345 bodov (z celkového počtu 500). Zároveň sa stal víťazom kategórie Muži – sólo.

stano hasko

Pre cyklistov boli tiež pripravené aj materiály o cezhraničnej spolupráci Slovenska a Poľska v rámci rozvoja a propagácie v programe cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020.

Ďakujeme sponzorom: Dobré zo SlovenskaBirellSulinka, CTM Bikes,

Mediálny partner: MTBIKER

VÝSLEDKY:

MIX dvojice  do 60 rokov:

1. Katka Illenčíková a Martin Illenčík (230 bdoov)
  2. Júlia Czikoová a Patrik Laslop (225 bodov)
  3. Dana Kačurová a Šimon Kačúr (220 bodov)

MIX dvojice nad 60 rokov:

1. Eva Krčíková a Armand Krčík (160 bodov)
  2. Katarína Pučková a Viliam Puček (120bodov, čas príchodu: 14:12)
  3. Petra Tabačková a Martin Tabačko (120 bodov, čas príchodu 14:40)

ŽENY dvojice do 60 rokov:

1. Lucia Krupová a Michaela Krupová (220 bodov)
  2. Natália Gmitrová a Veronika Gmitrová (180 bodov)
  3. Júlia Gmitrová a Nataša Gmitrová (110 bodov)

ŽENY dvojice nad 60 rokov:

1. Lenka Karnižová a Patrícia Janošková Hnátová (55 bodov)

ŽENY – sólo:

1. Andrea Stašíková (230 bodov)
  2. Veronika Sitašová (160 bdoov)
  3. Emka Čechová (125 bdoov)

MUŽI dvojice do 60 rokov:

1. Miroslav Bartek a Vladimír Piskura (320 bodov)
  2. Michal Sončík a Tomáš Tinák (290 bodov)
  3. Daniel Sitaš a Robert Sitaš (250 bodov)

MUŽI dvojice nad 60 rokov:

1. Oto Tomáš a Braňo Kocúr (290 bodov, čas príchodu: 14:37)
  2. Ján Miženko a Peter Sklár (290 bodov, čas príchodu 14:41)
  3. Ján lehotský a Jozef Tremko (250 bodov, čas príchodu: 14:46) + Miroslav Kohout a Jozef Štefančin (250 bodov, čas príchodu: 14:46)

MUŽI – sólo:

1. Stanislav Haško (345 bodov)
  2. Jozef Sakara (320 bodov)
  3. Robert Balaž (310 bodov)

V záverečnom žrebovaní tomboly sa cyklisti mohli tešiť z dvadsiatky cien. Na každom Cyklopátraní získal cyklista jeden lístok do žrebovania. Prvú cenu – novučičký bicykel si domov odniesol Dávid Durilla zo Stropkova. Blahoželáme!

IMG_6652

FOTOGALÉRIA:

Cyklopátrania prebiehajú na vlastnú zodpovednosť súťažiacich, za detských cyklistov zodpovedajú rodičia, resp. poverená osoba. Organizátor KOCR Severovýchod Slovenska nenesie zodpovednosť za prípadné zranenia alebo možné škody.

Cyklopátrači si vychutnali Levočské vrchy

Levočská dolina i samotné Levočské vrchy privítali cyklopátračov príjemným letným počasím. Vďaka tomu sa cyklistom otvorili nádherné výhľady na okolitú prírodu vrátane Vysokých Tatier.

Cyklopátrači objavili okolie Bardejova

V rekreačnej oblasti Mníchovský potok pri Bardejove sa stretla vyše stovka cyklistov, aby sa vydali spoznávať okolité prírodné, historické a kultúrne zaujímavosti.

Cyklopátrania 2018 odštartovali v Medzilaborciach

Piaty ročník Cyklopátraní Prešovským krajom odštartoval v Kalinove 30. júna. Napriek nepriazni počasia sa na štarte pred penziónom Ľudmila stretlo takmer 60 cyklistov, prišli dokonca cyklisti zo západného Slovenska