Verejnosť rozhodla o najlepších v cestovnom ruchu Prešovského kraja

Verejnosť rozhodla o najlepších v cestovnom ruchu Prešovského kraja

PREŠOV (16. 1. 2015) – Verejnosť v online hlasovaní vybrala najlepšie zariadenia a zamestnancov cestovného ruchu Prešovského kraja. Z pestrých nominácií vzišlo šesť víťazov.

Ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Úlohou  ocenenia je poukázať na kvality, motivovať a ponúknuť príklady, ako v cestovnom ruchu budovať dobré meno nielen medzi odborníkmi, ale najmä smerom k verejnosti  a turistom. Ocenenie má dve časti – hlasovaciu a odbornú. Verejnosť v internetovej ankete hlasovala za najlepšie zariadenia a zamestnancov cestovného ruchu. Odborná porota  vyberie osobnosti a produkt cestovného ruchu. Nominácie do všetkých kategórií zasielala laická i odborná verejnosť  do 30. novembra minulého roka.

Hlasovali do polnoci

Verejnosť rozhodla v kategóriách: NAJ reštaurácia, NAJ ubytovacie zariadenie, NAJ kaviareň/bar/čajovňa, NAJ kultúrne zariadenie, NAJ barman/barista/someliér a NAJ kuchár/ka.

Do online ankety, ktorá prebiehala od 15. decembra 2014 do 15. januára 2015, sa zapojili tisíce hlasujúcich. „Teší nás veľký záujem hlasujúcich.  Najviac zaujala kategória NAJ ubytovacie zariadenie, v ktorej rozhodovalo vyše 11 000 hlasov. Posledné hlasy prišli tesne pred ukončením ankety, hlasovalo sa doslova do polnoci,“  uviedol výkonný riaditeľ organizácie Martin Janoško. Hlasovať bolo možné raz za dvadsaťštyri hodín. 

Víťazi sú z rôznych kútov kraja

V ankete zabojovali aj malé podniky, ktoré ukázali, že vďaka svojim službám majú priazeň širokej verejnosti. Víťazi kategórií sú z rôznych kútov kraja. K najväčším prekvapeniam patrí prvenstvo „regionálnej“  kuchárky Boženy Kontrošovej zo Združenia rozvoja cestovného ruchu Čierna Hora. Kuchárka varí v školskej jedálni pre deti z viacerých obcí a je neodmysliteľnou súčasťou podujatí v regióne, ktoré spája pätnásť obcí. Tesné víťazstvá vzišli aj v kategóriách NAJ kultúrne zariadenie a NAJ reštaurácia.

Teší nás, že anketa zaujala nominovaných aj verejnosť. Hlavným spoločným menovateľom nominovaných zariadení a zamestnancov bola kvalita, preto už samotná účasť v ankete je pre nich uznaním,“ doplnil Janoško.  

Výsledky hlasovania:

NAJ kultúrne zariadenie:

Múzeum Kežmarok, Kežmarský hrad – 1149 hlasov 

hrad-KK.jpg

NAJ reštaurácia: 

PLAZA BEACH Solivar, Prešov – 1696 hlasov 

plaza-beach-naj-restauracia-2014.jpg

NAJ ubytovacie zariadenie:

HOTEL KUKUČKA **** Tatranská Lomnica – 4557 hlasov

hotel-kukucka-73-hk_zima19.jpg

NAJ kaviareň/bar/čajovňa:

The Only Bar, Prešov – 395 hlasov

the-only.jpg

 

NAJ barista/barman/someliér:

Oto Sabol, The Only Bar Prešov - 528 hlasov

NAJ kuchár/ka:

Božena Kontrošová, ZCR Čierna Hora – 820 hlasov 

 

Zariadenia mali možnosť  informovať zákazníkov o ankete aj prostredníctvom letákov a plagátov, najviac však využívali komunikáciu na sociálnych sieťach. „Dnes je doba médií, internetu, sociálnych sietí a top podniky vedia, že kvalita sa buduje aj využitím spätnej väzby od zákazníkov a cez aktívnu komunikáciu s nimi. Dôležitá je spokojnosť zákazníkov a turistov. A tú mohli vyjadriť  prostredníctvom ankety,“  dodal riaditeľ krajskej organizácie Martin Janoško.  

Víťazi si prestížne ocenenia prevezmú 29. januára o 12:00 na medzinárodnej výstave cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR v Bratislave, na pódiu výstavného stánku Prešovský kraj v hale B stred, stánok č. 300.

POZRI AJ:

NAJ produkty a ocenené osobnosti 2014

 

SÚVISIACE ČLÁNKY:Nominovaní zamestnanci CRNominované zariadenia CR