Výstava fotografií Prešovského kraja slávnostne otvorená

Výstava fotografií Prešovského kraja slávnostne otvorená

PREŠOV (18. 11. 2016) – Výstava fotografií Prešovského kraja Choď a foť 2016 sa vydala v stredu 16. novembra na svoju púť. Prvou zastávkou je Divadlo Jonáša Záborského v Prešove, kde výstava začala slávnostnou vernisážou.

Vybrané fotografie víťazov a finalistov  fotografickej súťaže Choď a foť 2016 predstavujú rozmanitosť, krásy a zaujímavosti Prešovského kraja na putovnej výstave.  Vernisáž výstavy sa uskutočnila 16. novembra v priestoroch novej budovy Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Na vernisáži sa stretli autori fotografií a víťazom súťaže boli odovzdané ocenenia v jednotlivých kategóriách.

Absolútny víťaz Marian Kuric ocenený GRAND PRIX súťaže si za fotografiu Starec a hora prevzal aj hlavnú cenu – ručne šité kožené turistické topánky na mieru od spoločnosti Makara.  

makara-a-kuric.jpg

Organizátorom súťaže a výstavy je KOCR Severovýchod Slovenska. „Fotografie finalistov a víťazov súťaže Choď a foť 2016 chceme verejnosti ukázať aj prostredníctvom putovnej výstavy. Prešovský kraj je krásny a má mnoho pútavých miest, ktoré stoja za návštevu. Veríme, že výstava bude zdrojom inšpirácií na výlety,“ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR severovýchod Slovenska.

FOTOGALÉRIA Z VERNISÁŽE

Výstava bude v priestoroch divadla inštalovaná do konca roka, potom sa presunie do múzeí a galérií i obchodných centier v kraji i za jeho hranicami. Minuloročná výstava prezentovala Prešovský kraj aj v Bruseli a na Slovenských dňoch v českom Kroměříži.  

Fotografie v špeciálnom kalendári

januar-2017-kalendar.jpg

Dvanásť vybraných fotografií nájde verejnosť aj v špeciálnom kalendári Objavuj Prešovský kraj 2017. Kalendár obsahuje každomesačný prehľad významných podujatí v kraji v budúcom roku. Kalendár má formát A3. Okrem krásnych fotografií a podujatí obsahuje aj malé prekvapenie. V prípade záujmu je kalendár dostupný na predaj od 15. novembra na týchto miestach:

Predajné miesta:

Informačná kancelária mesta Levoča – Námestie Majstra Pavla 58, Levoča web

Mestské informačné centrum Prešov – Hlavná 67, Prešov web

Hotel Hviezdoslav – recepcia – Hlavné námestie 95/49, Kežmarok web

kalendar-obal-2017.jpg

Titulná fotografia: Fotografi pri jednej z ocenených fotografií. Vpravo Anton Hričan, autor fotografie Rybár. ZDROJ: archív A. Hričana

Víťazné fotografie Choď a foť 2016

Čítaj viac: Predstavte nám vaše tipy na NAJ v cestovnom ruchu kraja! Ktorá atrakcia je najlepšia? Kde majú najlepšie jedlo, skvelú obsluhu? Ktorý hotel by ste odporučili?

Osobnost-CR-WEB-banner.jpg

 

SÚVISIACE ČLÁNKY:

Prešovský kraj hľadá najlepších v cestovnom ruchu za rok 2016 – zašlite nám vaše návrhy na ocenenie

Najkrajšie fotky Prešovského kraja v roku 2016

Najkrajšie mestá Slovenska. Prešovský kraj na TOP priečkach

Slovensko cez leto navštívil rekordný počet turistov

Kežmarský hotel získal významné ocenenia