Výstup na Vežu sv. Jakuba v Levoči

Výstup na Vežu sv. Jakuba v Levoči

Bazilika sv. Jakuba v Levoči patrí medzi najväčšie gotické chrámy na Slovensku. Má bohatú históriu a je klenotnicou mnohých umeleckých pamiatok. Svedčí o tom aj fakt, že je trojnásobnou národnou kultúrnou pamiatkou.

Levočská Veža sv. Jakuba je pre verejnosť od 26. júna 2019 opäť sprístupnená. Návštevníci sa dozvedia zaujímavosti z histórie jej výstavby, požiarov, informácie o zvonoch, hodinách, či zo života strážcov. Vychutnajú si najmä nezabudnuteľný pohľad z vtáčej perspektívy na historickú Levoču, Tatry, Slovenské Rudohorie a Slovenský raj.

 zdroj: Jano Štovka
zdroj: Jano Štovka

Vstup je možný denne od 11:15h do 19:15h a je vhodné si ho vopred zarezervovať na t. č.: 0903 465 955, alebo elektronicky na emailovej adrese: veza@levoca.sk

Veža baziliky sv. Jakuba

Zdroj: OOCR TSP

Pozri tiež: 

Legendarium 2019: Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj!

Viac ako 100 tipov na výlety, príbehy legiend v komikse a možnosť zbierať súťažné nálepky počas cestovania. Opäť je tu LEGENDARIUM! Pokračovanie obľúbeného projektu pre celé rodiny, vďaka ktorému sa počas leta rozhodne nebudete nudiť.

Levoča

Historická časť mesta spolu s Dielom Majstra Pavla je zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Za mohutnými hradbami sa nachádza viac ako 300 nehnuteľných národných kultúrnych pamiatok!