Za/ži dobrodružstvo na Hornom Zemplíne

Za/ži dobrodružstvo na Hornom Zemplíne

Jarná kampaň Za/ži dobrodružstvo na Hornom Zemplíne, ktorú sme spustili 19. marca, je hlavne o spoznávaní menej známych lokalít tohto nádherného územia, ale aj o pobyte v prírode, pretože človek potrebuje po zime nabrať novú energiu.

 Brestovské mohyly
Brestovské mohyly
 

Princíp kampane spočíva v tom, že jej účastník musí navštíviť minimálne štyri z desiatich vybraných lokalít a odfotiť sa tam pri drevenom pointe alebo nálepke. Následne si môže zájsť po odmenu v podobe pexesa, pera a mapy či viacúčelovej šatky na tri vybrané miesta, kde sa týmito fotografiami musí preukázať. Počet cien, ktoré sú určené pre všetky vekové kategórie, je limitovaný, avšak aj po ich vyčerpaní je možné zapojiť sa do záverečného žrebovania o zaujímavé ceny, ktoré nám venovali naši partneri. Budú to napr. pobyty i drobné merkantily, ako sú hrnčeky, šiltovky, knihy, tričká či dokonca remeselnícky kurz. Stačí len na mieste, kde si účastník kampane vyberie odmenu, vyplniť registračný formulár. Do záverečného žrebovania sa môžu zapojiť iba osoby staršie ako 18 rokov.

Body záujmu sme vyberali zámerne tak, aby boli rovnomerne rozdelené do všetkých okresov Horného Zemplína. Chceli sme sa tak prispôsobiť aktuálnym protiepidemiologickým opatreniam. Kampaň potrvá až do konca júna 2021. Odmeny si možno vybrať na troch miestach: Správa Chránenej krajinnej oblasti Východné Karpaty v Medzilaborciach, Turistické informačné centrum v Humennom a kancelária OOCR HZ a HŠ v Malej Domaši.

 Tri studničky
Tri studničky
 

Pri plánovaní tejto kampane sme sa stretli s množstvom pozitívnych ohlasov, čo nás veľmi teší. S osádzaním jednotlivých pointov nám pomohli viaceré subjekty: mesto Stropkov, obce Habura, Jasenov, Runina, Vladiča, Lesy SR, š.p., Pro futuro hradu Čičva, Správa Národného parku Poloniny a TK Vertepy Medzilaborce. Opäť sme sa presvedčili, že spájať sa pre dobrú vec má zmysel. Veríme, že sa kampaňou podarí zviditeľniť aj také miesta, o ktorých sa možno veľa nerozpráva, ale za to sú neodmysliteľnou súčasťou Horného Zemplína.

Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

 Plagát
Plagát
 

VIAC INFO

Zvuková nahrávka

Zdroj textu a foto: OOCR Horný Zemplín Horný Šariš