Európske ľudové remeslo 2019

12. júl - 14. júl

Počas druhého júlového týždňa sa Kežmarok na tri dni premení na trh remesiel. Najväčší a najnavštevovanejší festival ľudovej kultúry na Slovensku, 29. ročník festivalu Európske ľudové remeslo (EĽRO), sa uskutoční 12. – 14. júla 2019.

Počas EĽRO sa zvlášť potešia chuťové poháriky pivárov. Z navrhovaných výročí cechov sa organizátori rozhodli festival venovať cechu pivovarníckemu (v Kežmarku vznikol v roku 1589) a debnárskemu (vznik v roku 1609).

 Zdroj foto: Archív EĽRO
Zdroj foto: Archív EĽRO

Medzinárodný festival Európske ľudové remeslo je každoročne prehliadkou remeselníckych prác a ukážkou tradičnej ľudovej kultúry nielen slovenských, ale i zahraničných súborov. Vzácne tanečné, hudobné a spevácke ľudové vystúpenia sú doplnené večerným programom, počas ktorého vystúpia známe slovenské kapely a interpreti – Zuzana Smatanová, Hrdza, Majk Spirit a ďalší.

Kompletný program festivalu EĽRO 2019

ELRo 2019

 

POZRI TIEŽ:

Navštívte Kežmarok a získajte súťažné nálepky a komiks LEGENDARIUM na Kežmarskom hrade, v Evanjelickom lýceu a lyceálnej knižnici alebo v blízkom Thermal parku Vrbov. S nálepkami súťažíme o skvelé ceny! Viac 

SVS---legendarium-2019---WEB1-1920x600px

 

 

Miesto podujatia: