17. Spišský zemiakarský jarmok

21. sep 2019

Mesto Spišská Belá pozýva na 17. Spišský zemiakarský jarmok, ktorý sa uskutoční 21. septembra 2019 na námestí v Spišskej Belej.

Čaká vás výstava kompletného sortimentu zemiakových odrôd registrovaných v SR, ponuka a predaj zemiakového sadiva a konzumných zemiakov, či výstava poľnohospodárskej techniky požívanej pri pestovaní zemiakov.

Taktiež si budete môcť vychutnať rôznr prednášky a zábavný program, ktorý bude sprevádzať známy moderátor Štefan Skrúcaný.

Zemiakarsky jarmok 2019

Aj v Spišskej Belej súťažíme s projektom Legendarium. Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj skvelé ceny pre celú rodinu. Viac

Legendarium 2019: Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj!

Viac ako 100 tipov na výlety, príbehy legiend v komikse a možnosť zbierať súťažné nálepky počas cestovania. Opäť je tu LEGENDARIUM! Pokračovanie obľúbeného projektu pre celé rodiny, vďaka ktorému sa počas leta rozhodne nebudete nudiť.

POZRI TIEŽ:

Spišská Belá

V severnej časti Popradskej kotliny leží starobylé spišské mestečko Spišská Belá. V tomto meste žil kedysi Jozef Maximilián Petzval. Najznámejším jeho objavom bolo vynájdenie objektívu, vďaka ktorému sa môžeme fotografovať. Zaujímavosťou je aj to, že vo vesmíre krúži planétka s menom Petzval, alebo že na Mesiaci po ňom pomenovali kráter. Mestom vedie historická cesta s 20. zastaveniami pri najvýznamnejších historických pamiatkach, vybavená informačnými panelmi a maľovanou mapou..