3. ročník majstrovstiev SR VINUM VINORUM SLOVACIAE 2019

5. dec 2019 18:00

Múzeum vín v Prešove organizuje Pod záštitou podpredsedníčky vlády a ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Gabriely Matečnej 3. ročník majstrovstiev SR VINUM VINORUM SLOVACIAE 2019.

Program:

18:00 - 20:00

Voľba šampiónov Slovenska

20:00 - 22:00

Ochutnávka súťažných vín, banket, kultúrny program Viliam Csontos moderátor večera a spev Daniel Špiner klavír.

plagat_vinum vinorum 2019_A3 TLAC-page-001

Organizátor majstrovstiev SR preverí prihlášky, analytické údaje, ako aj deklaráciu kategórie. Odmietne zároveň tie vzorky, ktoré nezodpovedajú ustanoveniam tohto štatútu a konkrétnym predpisom Dohody o právnych aspektoch duševného vlastníctva Svetovej obchodnej organizácie. Po potvrdení platby za prihlásené vína zaradí organizátor vzorky do súťaže.

Vína v súťaži  sa nebodujú ako pri klasických konkurzoch. V komisii sa posudzujú stále len dvojice súťažných vín podľa vytvoreného rozpisu (tenisového pavúka) s ohľadom na nasadené vína z prvých 8 (16) priečok vytvoreného poradia. V hodnotení určí každý člen komisie postupujúceho. Víťaz postupuje do ďalšieho kola tromi, štyrmi alebo piatimi hlasmi. Úspešné víno tak postupuje z jednotlivých kôl až do finále. V každom výbere sa posudzujú klasické senzorické vlastnosti vína: vizuálne čírosť a vzhľad, jemnosť, intenzita a kvalita vône, jemnosť, intenzita, perzistencia a kvalita chuti, celková harmónia, pri šumivých vínach i perlenie.

Pozri tiež:

Prešov

Metropolou severovýchodného Slovenska, ktoré v sebe skrýva jedinečnosť a kultúrnu zmes Slovákov, Poliakov, Ukrajincov a Rusínov, je PREŠOV, mesto s bohatou minulosťou a dynamickou súčasnosťou.

Miesto podujatia: