Alžbetínsky deň 2018

19. aug 2018 14:30

15. Alžbetínsky deň je jedným z vrcholov tohtoročného kultúrneho leta v Bardejovských kúpeľoch. Návštevníci si budú môcť zakúpiť originálny suvenír - bankovku v hodnote 0 €.

V nedeľu 19. augusta 2018, v areáli pri Kúpeľnej kolonáde, zorganizujú kúpele pamätný deň na počesť návštevy cisárovnej Alžbety, zvanej Sisi, ktorá v Bardejovských Kúpeľoch strávila tri týždne. Spomienková slávnosť začne o 14.30 hod. pri pamätníku cisárovnej. Kúpele pozývajú všetkých dospelých aj  s deťmi na túto obľúbenú akciu, počas ktorej dostanú možnosť pozdraviť cisárovnú Alžbetu (Sisi) a jej manžela Františka Jozefa (Franza Jozefa).

bankovka_Bard.Kupele

Návštevníci Bardejovských kúpeľov si môžu od soboty 18.8.2018 od 10.00 hod. zakúpiť originálny suvenír - bankovku s nulovou hodnotou, s nápisom BARDEJOVSKÉ KÚPELE a portrétom rakúskej cisárovnej Alžbety (zvanej Sisi). Cena jednej bankovky je 3 eurá a bude ich vydávať bankomat umiestnený na kúpeľnej kolonáde. Predaj bude pokračovať aj v nedeľu 19.8.2018 počas 15. ročníka ALŽBETÍNSKEHO DŇA, pri príležitosti ktorého sa tento suvenír dáva do obehu.

Alzbetinsky den - sprievodne akcie_2018

Alzbetinsky den - program_2018

 

Pozri tiež:

Desať dôvodov, prečo navštíviť Bardejovské kúpele

Pri rozhodovaní sa, kde si má človek dať do poriadku zdravie, kvalitne stráviť voľný čas alebo zmysluplne usporiadať kongres, školenie, či svadbu, na to má dnes neobmedzený výber.

Sedem faktov o Kraji kultúrnych pamiatok

Nielen krásna príroda je to, čo láka turistov. Prešovský kraj sa môže hrdiť aj prívlastkom Kraj kultúrnych pamiatok.