Bardejovský jarmok 2018

23. aug 2018 - 26. aug

Uličky starobylého historického mesta na Slovensku v závere augusta opätovne ožijú netradičným ruchom obchodníkov, remeselníkov a návštevníkov 47. ročníka novodobého Bardejovského jarmoku.

Od 23. do 26. augusta 2018 čaká návštevníkov pestrý program, množstvo trhovníkov, občerstvenie, typické gurmánske špeciality jarmoku, ale aj zábavné atrakcie a lunaparky. Nebude chýbať ani predstavenie tradičných ľudovoumeleckých remesiel s ukážkami tvorby a výroby v atraktívnej „Uličke remesiel“ na Radničnom námestí.

Pre jarmočníkov je počas štyroch dní pripravený aj bohatý kultúrny program všetkých hudobných žánrov – vystúpenia folklórnych súborov, hudobných kapiel a domácich a zahraničných umeleckých telies. 

Návštevníci sa môžu tešiť aj na autosalón pred športovou halou a na detský jarmok v sobotu v Promenádnom parku. V piatok je súčasťou programu aj obľúbený rockový festival BARDROCK.

Aj tento rok bude v sobotu 25.8.2017 premávať z Košíc do Bardejova a späť na jarmok historický motorák „Bardejovská strela“ http://www.khkv.sk/-nase-jazdy-2017.

www.bardejov.sk

Bardejovsky jarmok 2018

 

Detsky jarmok_BJ_2018

Titulná fotografia: Igor Bobák, Zdroj: OOCR Šariš - Bardejov

 

Bardejov (UNESCO)

Meštianske domy, radnica, Bazilika minor sv. Egídia, maľovaný dom, socha kata a množstvo ďalších zaujímavostí na každom kroku...

Skanzen, Bardejovské Kúpele

Najstarší skanzen na Slovensku otvorený už v roku 1965, umiestnený hneď vedľa známych Bardejovských kúpeľov.

Hrad Zborov

Gotický hrad postavili na prelome 13. a 14. storočia ako ochranu obchodnej cesty do Poľska. K hradu vedie aj trasa cez alej prastarých dubov.

Drevený kostol, Hervartov (UNESCO)

Najstarší drevený kostol na Slovensku, postavený v 15. storočí z červeného smreka. V každom storočí pribudli v kostolíku nové prvky výzdoby, k najcennejším patria nástenné maľby.

Tieto miesta musíte vidieť! Nádherné fotky kraja od známeho fotografa

Spoznajte nádherné miesta v Prešovskom kraji, ktoré zvečnil na fotkách známy slovenský fotograf Jano Štovka

Miesto podujatia: