Čičvianske hradné slávnosti

18. aug 2019 13:00 - 17:00

Srdečne vás pozývame na Čičvianske hradné slávnosti 2019, ktoré sa uskutočnia 18. augusta od 13.00 do 17.00 hod. na nádvorí hradu Čičva. Môžete sa tešiť na bojové umenie v podaní skupiny historického šermu VIKOMT zo Sniny, uvidíte sokoliarov HORUS z Košíc i zábavné divadelné vystúpenie Kladzianskeho ľudového divadla KĽUD. V hradnej priekope na vás budú čakať stánky remeselníkov, workshopy pre deti, maľovanie na tvár, hod sekierkami na drevený terč s drakom, streľba z luku, medovina, guľáš a občerstvenie, po hradnej ceste sa budete môcť povoziť na koníkoch. Výťažok z podujatia bude venovaný na záchranu a obnovu hradu Čičva. Ste srdečne vítaní!

Cicvianske hradne slavnosti 2019

Aj v Humennom súťažíme s projektom Legendarium o skvelé ceny! Viac

Legendarium 2019: Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj!

Viac ako 100 tipov na výlety, príbehy legiend v komikse a možnosť zbierať súťažné nálepky počas cestovania. Opäť je tu LEGENDARIUM! Pokračovanie obľúbeného projektu pre celé rodiny, vďaka ktorému sa počas leta rozhodne nebudete nudiť.

Pozri tiež:

Hrad Čičva

Na pravom brehu rieky Ondava, nad obcou Sedliská, stoja zrúcaniny hradu Čičva. Bol postavený ako strážny hrad na obchodnej ceste do Poľska. Po vojenských nájazdoch a opakovanom

Hrad Brekov

Hrad Brekov, národná kultúrna pamiatka, patrí k hradom, na ktoré sa vďaka obnove a nadšencom opäť vrátil život. Zážitok z návštevy hradu umocňuje nádherný, ďaleký kruhový výhľad na okolitú prírodu.

Miesto podujatia: