Čičvianske hradné slávnosti 2018

19. aug 2018 13:30

Čičvianske hradné slávnosti sa uskutočnia 19. augusta od 14.00 hod. priamo na slávnom a starobylom hrade Čičva (obec Sedliská-Podčičva, okr. Vranov nad Topľou).

Môžete sa tešiť na rytierov šermiarskej skupiny Cohors či na sokoliarov so svojimi dravcami z košickej skupiny Horus. Detských návštevníkov poteší aj Divadlo Portál s rozprávkou "Zbojnícka princezná" a Kladzianske ľudové divadlo predstaví paródie na slávne historické osobnosti. V sprievdnom programe sa môžete povoziť na koníkoch z Ranču Breziny, vyskúšať si streľbu z luku alebo hod vrhacími sekerami na terč a množstvo iných aktivít pre malých i veľkých. V hradnej priekope budú pripravené rôzne  remeselné stánky, kde sa budete môcť dozvedieť o tradičných remeslách priamo od remeselníkov, napr. ako sa vyrába medovina od miestneho včelára, korytárstvo a výrobky z dreva od korytára z podhradia, alebo si aj vyskúšať napr. paličkovanie, či ozdobiť si svoj vlastný perník.

Vstupné je dobrovoľné, výťažok z podujatia bude použitý na pokračujúci archeologický výskum na hrade Čičva a nákup stavebného materiálu pre ďalšiu záchranu a obnovu hradu.

Organizátor: Pro futuro hradu Čičva

Cicva - hradne slavnosti 2018

 

Zapojte sa do súťaže:

 

Pozri tiež: 

Hrad Čičva

Na pravom brehu rieky Ondava, nad obcou Sedliská, stoja zrúcaniny hradu Čičva. Bol postavený ako strážny hrad na obchodnej ceste do Poľska. Po vojenských nájazdoch a opakovanom

Hrad Brekov

Hrad Brekov, národná kultúrna pamiatka, patrí k hradom, na ktoré sa vďaka obnove a nadšencom opäť vrátil život. Zážitok z návštevy hradu umocňuje nádherný, ďaleký kruhový výhľad na okolitú prírodu.

Hrad Jasenov

Hrad vznikol po vpáde Tatárov v 13. storočí. Patrí medzi prvé hrady na Slovensku, ktroé sa začali opravovať a to hneď začiatkom 19. storočia. Z hradu sú krásne výhľady na okolitú prírodu.

Miesto podujatia: