Cyklopátranie Levočské vrchy 2018

18. aug 2018 10:00 - 16:00

Obľúbené Cyklopátrania Prešovským krajom pokračujú v lete 2018 tretím pretekom - tentoraz v Levočských vrchoch. Stretneme sa 18. augusta so štartom v Autocampe Levoča.

Pripravené sú miesta s krásnymi výhľadmi, historické a kultúrne pamiatky, rôzne zaujímavosti a samozrejme pestré ceny a obľúbené MEDAILY. 

Ako Cyklopátranie prebieha:

V každej lokalite má cyklista  na výber 15 miest rôznej náročnosti s príslušnou bodovou hodnotou. Je len na ňom, akú taktiku, trasu a ktoré body/miesta si zvolí. K dispozícii má 5-hodinový časový limit (10.00 hod. - 15.00 hod.). Štart a cieľ je na spoločnom mieste (Autocamp Levoča) Cyklopátrania sú zábavno-poznávacie preteky, hlavným cieľom je predstaviť cyklistom zaujímavú oblasť kraja, spoznať nové miesta a ľudí a zasúťažiť si.  

SVS---cyklopatrania-2018---poster-WEB

Súťažiaci zbierajú súťažné body za jednotlivé navštívené miesta prostred­níctvom aplikácie Obja­vujme. V nej vždy deň pred štartom nájdu mapu lokality a na nej vyznačené súťažné miesta. Na štarte pretekov sa im v aplikácii otvorí možnosť lokalizácie (cez GPS). Na každom súťažnom mieste, ktoré navštívia, sa zlokalizujú v aplikácii a získajú tak súťažné body. Cyklisti s najvyšším počtom bodov a najlepším časom získajú zaujímavé ceny.

Za každé Cyklopátranie získa účastník jeden lístok so svojím menom v záverečnom žrebovaní o zaujímavé ceny! Počas štyroch cyklopátraní tak môže jeden účastník získať až 4 súťažné lístky v žrebovaní. 

Stiahni si apku Objavujme, cez ktorú zbieraš body počas Cyklopátrania.

logo-JPG-Google-Play-na-web.jpg
button-app-store-web-2.jpg

 

Kategórie: Ženské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Mužské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Zmiešané dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Muži – sólo Ženy – sólo

Registrácia: V deň konania pretekov na štarte od 9.00 hod. do 9.55 hod. 1.) Nezabudnite si pred registráciou stiahnuť aplikáciu Objavujme. 2.) Už deň pred pretekmi od 12.00 hod. v aplikácii nájdete najbližší pretek aj s konkrétnymi 15 súťažnými miestami. Vytvoríte si ku preteku nick, cez ktorý budete súťažiť. 3.) Pri registrácii nám nick nadiktujete, aby sme ho vedeli priradiť ku konkrétnemu cyklistovi. V prípade dvojice sa súťaží na jeden súťažný nick.

ŠTARTOVNÉ: Dospelí (vrátane detí nad 12 rokov): 5 €, Deti: 3 €, Rodinné štartovné (2 dospelí a 2 deti): 15 €. Štartovné zahŕňa mapu, pitný režim, občerstvenie v cieli (guláš + pečivo, nápoj).

V prípade záujmu si nezabudnite včas rezervovať ubytovanie, odporúčame priamo v zariadení na mieste štartu: http://www.autocamplevoca.sk/, Ernest Rusnák, rzlevoca@pobox.sk, 0903255440 alebo v okolí (Levoča, Levočská dolina).

IMG-3458

Upozornenie: Cyklopátrania prebiehajú na vlastnú zodpovednosť súťažiacich, za detských cyklistov zodpovedajú rodičia, resp. poverená osoba.Organizátor nepreberá zodpovednosť za škody na majetku, alebo na zdraví súvisiace s cestou, pobytom a s účasťou pretekárov na podujatí. Účastník si uvedomuje riziká spočívajúce v nebezpečenstve vzniku škody alebo ujmy na zdraví, ktoré môžu vzniknúť účasťou na tomto podujatí. Všetci účastníci sú povinní zabezpečiť si individuálne zdravotné poistenie.

Mediálny partner: MTBIKER 

Ďakujeme sponzorom: CTM BikesDobré zo SlovenskaBirellSulinka

Viac informácií:

Cyklopátrania 2018: Spoznaj Prešovský kraj na bicykli

Obľúbené Cyklopátrania Prešovským krajom pokračujú aj v lete 2018! Piaty ročník zábavno-poznávacích pretekov predstaví cyklistom štyri oblasti Prešovského kraja.