Deň frankofónie

22. mar 2019 16:00

Pozývame všetkých fanúšikov francúzskeho jazyka do sninského kaštieľa, na tradičný, v poradí už šiesty Deň frankofónie, ktorý sa uskutoční v piatok 22. marca 2019 o 16:00 hodine.

Ten, kto už aspoň raz bol vo Francúzsku a zaľúbil sa nielen do malebného francúzskeho jazyka, ale aj príjemnej krajiny a ľudí, bude sa tam vracať znovu a znovu. Ak nie fyzicky, aspoň v myšlienkach.

Ak vyhľadávate všetko, čo sa týka Francúzska, pozývame Vás opäť po roku do sninského kaštieľa, na tradičný, v poradí už šiesty Deň frankofónie. Uvedený deň „F“ sa stal obľúbeným a očakávaným dňom všetkých priaznivcov francúzskej kultúry a nadšencov francúzskeho jazyka a pokračuje vo svojej tradícii aj tento rok. Na čo všetko sa môžete tešiť? Bude sa zabávať, ochutnávať aj súťažiť. Študenti Gymnázia v Snine pod vedením PhDr. Tamily Drozdovej si pre Vás „navarili“ aj tentoraz čosi zaujímavé. Lákavý program bude spojený s ochutnávkou tradičných francúzskych polievok.

A ak ste vo Francúzsku neboli a  neviete ani po francúzsky, nevadí, zájdite do kaštieľa zabaviť sa, stráviť príjemné popoludnie a ochutnať, ako chutí francúzština.

unnamed

POZRI TIEŽ:

Klasicistický kaštieľ v Snine

Dnes v kaštieli Snina nájdete muzeálne expozície, galerijné výstavy a mestskú knižnicu.Veľmi obľúbená je pútavá muzeálna expozícia „OZVENY SNINY”, ktorá zachytáva tri ozveny dávnych čias. Prvá miestnosť: keď sa po prvýkrát spomína oppidum – mestečko Snina; keď sa noví majitelia Sniny rozhodnú postaviť kaštieľ, ktorý potom žije svojou históriou; keď v Jozefových Hámroch odlievajú bájneho Herkulesa.

 

Miesto podujatia: