Deň histórie a tradícií - návrat ku koreňom

9. sep 10:00 - 21:00

Podtatranské múzeum v Poprade, Prešovský samosprávny kraj  a OZ Môj princ Vás pozývajú na "Deň histórie a tradícií - návrat ku koreňom".

Kultúrne podujatie s bohatým programom sa uskutoční pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva, v sobotu 9. septembra 2023 od 10:00 do 19:00 vo vonkajšom areáli Podtatranského múzea v Poprade na Vajanského 72/4.

Okrem prehliadky expozícií a výstav múzea Vás čaká bohatý kultúrny program - sokoliari, rôzne šermiarske skupiny, jazda na koni, uvidíme čarodejnícky proces... O bosorkách, čarodejniciach a ľúbostnej mágii budú prednášať p. Katarína Nádaská a Tünde Lengyelová a o zábavu sa postará skupina zaoberajúca sa stredovekou hudbou Strigôň

Súčasťou podujatia budú tvorivé dielne pre deti a slovenskí remeselníci.

V cene vstupenky sú zahrnuté aj vstupy do expozícií Podtatranského múzea v Poprade a do novej stálej expozície "Knieža z Popradu a jeho hrobka" (vstup do novej expozície každú celú hodinu).

Program moderuje Zuzana Pojedincová.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Deň_histórie_a_tradícií_2023 (1)

POZRI TIEŽ:

Podtatranské múzeum v Poprade

Múzeum pútavým spôsobom prevedie návštevníka podtatranským životom od praveku až po súčasnosť. Chýbať nemôže expozícia venovaná neandertálcovi z blízkych Gánoviec.

 

Miesto podujatia: