Deň PSK - Múzeum Kežmarok

12. nov 2019 8:00 - 17:00

Program múzea počas Dňa PSK:

  • Putovanie po hrade vo svetle legiend - prehliadka expozícii v hrade prostredníctvom legiend a príbehov (Kežmarský hrad)
  • Prednáška 75 slobodných rokov - priblíženie histórie Kežmarku počas II. svetovej vojny a oslobodenia mesta (administratíva Múzea v Kežmarku)
  • Prednáška Čo je múzeum - oboznámenie návštevníkov s tým, ako funguje múzeum, čo je jeho úlohou, aká je štruktúra zamestnancov, čo je to expozícia, exponát, depozitár, výstava (administratíva Múzea v Kežmarku)
  • Komentovaná prehliadka výstavy 750. výročie udelenia mestských práv Kežmarku - prierez históriou mesta Kežmarok prostredníctvom archívnych materiálov a zbierkových predmetov múzea (výstavná sieň múzea na Ul.Dr.Alexandra č. 11)

Všetky objekty Múzea v Kežmarku s výnimkou meštianskeho domu na Hlavnom námestí č. 55, ktorý sa rekonštruuje, budú sprístupnené počas dňa ZDARMA do 17.00 hod.

Je potrebné, aby sa záujemcovia vopred objednali buď telefonicky na č. 052/4522619 alebo e-mailom: lektori@kezmarok.com.

Akcia-20191112_DenPSK

Pozri tiež:

Deň PSK

Počas Dňa PSK je vstup do všetkých múzeí a galérií Prešovského samosprávneho kraja BEZPLATNÝ!   Program počas Dňa Prešovského samosprávneho kraja Pr...

Deň PSK v Múzeu Andyho Warhola

Nenechajte si ujsť Deň PSK v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach, kde je pripravená prehliadka stálych expozícií a veľa iného. Vs...

Deň PSK vo Vihorlatskom múzeu

V rámci prezentačného Dňa Prešovského samosprávneho kraja 2019 ponúka Vihorlatské múzeum v Humennom dňa 12. novembra 2019 prehliadkové trasy spojené s...

Miesto podujatia: