Dni európskeho kultúrneho dedičstva v Prešovskom kraji

2. sep 2018 - 30. sep

Dni európskeho kultúrneho dedičstva (DEKD) sú podujatím, ktoré vzniklo z iniciatívy Rady Európy a Európskej komisie. Koná sa každý rok v mesiaci september v 49 štátoch Európy.

Pozri tiež:

Party v 21. storočí

Tatranská galéria v Poprade pozýva na výstavu, ktorá obsahuje limitovanú kolekciu obrazov takmer zaniknutých slovenských párt. Parta – je ozdobná č...

Základným cieľom DEKD je prehĺbiť záujem občanov Slovenskej republiky o kultúrne dedičstvo a jeho ochranu. Deje sa tak aj sprístupnením bežne neprístupných pamiatok alebo ozvláštením známych pamiatok počas zaujímavých podujatí, výstav a rozmanitých aktivít. 

Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2018 s témou Zdieľané dedičstvo, ktoré je spoločné s oslavou Európskeho roka kultúrneho dedičstva. DEKD na Slovensku potrvajú počas celého septembra, Prešovský kraj nevynímajúc. 

Ročník 2018 bude otvorený v nedeľu 2. septembra v rámci programu osláv 770. výročia udelenia kráľovských výsad hosťujúcemu mestu, Nitre. Ceremoniál spojený s tradičným odovzdávaním výročných cien revue Pamiatky a múzeá sa uskutoční 7. septembra v koncertnej sále Župného domu v Nitre.


Program DEKD v Prešovskom kraji:
 
DEKD 2018 DEKD v PO kraji 2018

PROGRAM - DEKD v Presovskom kraji 2018.pdf

Generálnymi partnermi podujatia sú Ministerstvo kultúry SR, Pamiatkový úrad SR, Slovenské národné múzeum, redakcia revue Pamiatky a múzeá a mesto Nitra.

Partnermi podujatia na celoslovenskej úrovni sú Fakulta architektúry STU v Bratislave, nezisková organizácia Národný Trust a Nadácia SPP.

 

Viac info: www.dekd.sk  

FB: www.facebook.com/dekd2017.sk 

 
Pozri tiež:

Deväť hradných zrúcanín, ktoré ťa očaria

V Prešovskom kraji sa turisti môžu tešiť z dvoch veľkých hradov (Kežmarský hrad a hrad Ľubovňa), 14 zrúcanín, 6 zachovalých kaštieľov a 2 palácov.

Tieto miesta musíte vidieť! Nádherné fotky kraja od známeho fotografa

Spoznajte nádherné miesta v Prešovskom kraji, ktoré zvečnil na fotkách známy slovenský fotograf Jano Štovka

 

Miesto podujatia: