Filmová noc na hrade Šariš 2019

19. júl 2019 - 21. júl

Od 19. do 21. júla 2019 ožije hrad Šariš ôsmym ročníkom Filmového festivalu na hrade.

Nádherná príroda, zaujímavé filmy, stanovanie pod hviezdami a kvalitná kultúra. To všetko ponúka festival, ktorý sa tento rok nesie v téme GENERÁCIA. Program ponúka prepojenie a kompletný program pre seniorov, strednú generáciu i deti.
Hudobné lahôdky ponúknu: Freeborn Brothers (PL), Daniel Špiner a Martin Geišberg, Thierry and Friends, Ľudové mladistvá, The Sages a mnoho ďalších.

Sarissky hrad Jano Stovka

V rámci filmových sekcií sa návštevníci môžu tešiť na súťažné sekcie Najlepší protagonista v dokumentárnom filme – víťaza vyberie odborná porota a Najhorší film – divácka súťaž (Wurst de la wurst).

K nesúťažným sekciám patria: Očami žien, Sikrit kino, O! PLA (poľské animované filmy), iShorts (český krátky film a najlepšie krátke filmy z „Ačových“ festivalov akými sú - Cannes, Benátky, Sundance, BAFTA a pod.).

Medzi hosťami festivalu nechýbajú osobnosti ako Marek, Martin a Anton Šulíkovci, producent Rudolf Bierman, Laco Kraus a mnohí zahraniční hostia.
Diváci majú možnosť vidieť aj najdlhší, viac ako 7 hodinový indický dokument o československej novej vlne pod názvom Czech Mate – Hľadanie Jiřího Menzela.


Viac informácií: www.fnnh.sk

Predpredaj listkov: https://www.ticketlive.sk/sk/event/fnnh-2019-filmova-noc-na-hrade

FNNH 2019

POZRI TIEŽ:

Na hrade Šariš môžete získať súťažnú nálepku šaša Jaša a komiks LEGENDARIUM. Zbierajte nálepky a vyhrajte skvelé ceny pre celú rodinu! Viac

SVS---legendarium-2019---WEB1-1920x600px

Hrad Šariš

Šarišský hrad patrí k najrozsiahlejším stredovekým hradom na Slovensku. Jeho celková zastavaná plocha prevyšuje 2,7 hektára. Je postavený na Šarišskom vrchu nad mestečkom

Kapušiansky hrad

Len niekoľko kilometrov od Prešova, v obci Kapušany, stojí zrúcanina Kapušianskeho hradu. Oku návštevníka určite neunikne, pretože svojou polohou, na kopci Zámčisko, je viditeľný aj z okolitých dedín.

Miesto podujatia: