Filmová noc na hrade Šariš 2019

19. júl - 21. júl

Od 19. do 21. júla 2019 ožije hrad Šariš ôsmym ročníkom Filmového festivalu na hrade.

Nádherná príroda, zaujímavé filmy, stanovanie pod hviezdami a kvalitná kultúra. To všetko ponúka festival, ktorý sa tento rok nesie v téme GENERÁCIA. Program ponúka prepojenie a kompletný program pre seniorov, strednú generáciu i deti.
Hudobné lahôdky ponúknu: Freeborn Brothers (PL), Daniel Špiner a Martin Geišberg, Thierry and Friends, Ľudové mladistvá, The Sages a mnoho ďalších.

Sarissky hrad Jano Stovka

V rámci filmových sekcií sa návštevníci môžu tešiť na súťažné sekcie Najlepší protagonista v dokumentárnom filme – víťaza vyberie odborná porota a Najhorší film – divácka súťaž (Wurst de la wurst).

K nesúťažným sekciám patria: Očami žien, Sikrit kino, O! PLA (poľské animované filmy), iShorts (český krátky film a najlepšie krátke filmy z „Ačových“ festivalov akými sú - Cannes, Benátky, Sundance, BAFTA a pod.).

Medzi hosťami festivalu nechýbajú osobnosti ako Marek, Martin a Anton Šulíkovci, producent Rudolf Bierman, Laco Kraus a mnohí zahraniční hostia.
Diváci majú možnosť vidieť aj najdlhší, viac ako 7 hodinový indický dokument o československej novej vlne pod názvom Czech Mate – Hľadanie Jiřího Menzela.


Viac informácií: www.fnnh.sk

Predpredaj listkov: https://www.ticketlive.sk/sk/event/fnnh-2019-filmova-noc-na-hrade

FNNH 2019

POZRI TIEŽ:

Na hrade Šariš môžete získať súťažnú nálepku šaša Jaša a komiks LEGENDARIUM. Zbierajte nálepky a vyhrajte skvelé ceny pre celú rodinu! Viac

SVS---legendarium-2019---WEB1-1920x600px

Šarišský hrad

Šarišský hrad patrí k najrozsiahlejším stredovekým hradom na Slovensku. Jeho celková zastavaná plocha prevyšuje 2,7 hektára. Je postavený na Šarišskom vrchu nad mestečkom

Kapušiansky hrad

Hrad na vrchu Zámčisko je vďaka svojej polohe viditeľný zďaleka. Na nádvorí nájdu deti historické ihrisko a dospelých očarí pohľad na okolie z vyhliadkovej veže.

Miesto podujatia: