Fotografická výstava Milan Kuruc - Afrika

15. máj - 31. júl

Fotografická on-line výstava humenského fotografa, cestovateľa a publicitu Milana Kuruca je úvodnou výstavou, ktorou Vihorlatské múzeum v Humennom otvára svoju aktuálnu výstavnú sezónu.Výstava je cestovateľským zážitkom i nevšedným objavným poznávaním troch afrických krajín −Botswany, Juhoafrickej republiky, Namíbie a Zimbabwe.

POZVÁNKA. Milan Kuruc - Afrika

Vyše päťdesiat záberov zachytávajúcich najrozmanitejšie polohy Afriky približuje divákovi jedinečný pohľad na vzdialený kontinent a predsa niečím dohľadný. Autor predstavuje nekonečné púštne diaľavy oranžového rozpáleného piesku kontrastujúce s exotickou farebnou kvetenou a tajuplným živočíšnym svetom cudzokrajných zvierat.Úchvatné diela prírody s tajomnosťou vzdialeného neobjaveného sveta volajú za dobrodružstvom − tváre detí, mužov a žien sú však akosi bezprostredne blízke. Ich tradičné prejavy uprostred meniaceho sa sveta sa našincovi prihovárajú zrozumiteľnou rečou. Kurucove fotografie Afriky náhle voňajú, dýchajú a rozprávajú príbeh o kontinente ľudí, s obyčajnými túžbami, radosťami a dobre známymi pocitmi, aké vnímame aj vo vojom okolí.

Vzdialená a predsa blízka Afrika vo fotografiách Milana Kuruca je doplnená o autorove cestopisné postrehy, s ktorými sa divákovi otvára nová dimenzia poznávania afrického sveta. Sú poučným a jedinečným bedekrom obohateným o autorove pocity a vyznania, ktoré v ňom fotografovanie v štyrochafrických krajinách zanechalo. Ako sám uvádza − ...za každým záberom sú momenty, ktoré som v štyroch afrických krajinách silno precítil. Práve za to vďačím Afrike. Afrika nie je o faktoch, Afrika je o pocitoch. Afrike ďakujem z celého srdca za to množstvo silných pocitov, ktoré vo mne ostali. Kdesi hlboko v mojej duši sa Afrika zapísala navždy“.

Afrika Milana Kuruca je od 15. mája do 31. júla 2021 verejnosti prístupná v on-line podobe na www.muzeumhumenne.sk Aktuality a do konca roka na www.muzeumhumenne.sk MÚZEUM NA DOMA.

Miesto podujatia: