Goralské folklórne slávnosti

11. aug 2023 9:00 - 13. aug

Goralské folklórne slávnosti v Ždiari vznikli ako podujatie, ktoré má za cieľ zachovať a prezentovať tradičnú goralskú kultúru, zvyky, tradície a remeslá.  Miesto, kde sa stretne veľa priateľov a známych , pri dobrej hudbe, tanci a jedle. Tento rok to bude už 27. ročník a do svojho vzniku získali popularitu a prestíž nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Bachledka

Slávnosti ponúkajú možnosť spoznať rôzne goralské zvyky a tradície, ako napríklad pastierske hry či tradičné remeslá a spôsob života v horských nehostinných podmienkach. Očarí vás svojím prostredím priamo pod Chodníkom korunami stromov v nadmorskej výške až 1200 m.n.m. v stredisku Bachledka s neopakovateľným výhľadom na Belianské Tatry má toto podujatie jedinečný charakter.

Tešiť sa môžete na bohatý program. Na pódiu s nezabudnuteľnými výhľadmi sa predstavia Peter Bič Project a Štefan Štec, Iconico, Sima Magušinová  a iný známi umelci. Pre najmenších sú pripravené predstavenia Paci Pac, Spievankovo, Fíha Tralala a bohatý sprievodný program.

Počas pestrého sprievodného programu uvidíte výrobu nádherných ždiarskych čepcov a svadobnej party. Výrobu ždiarskej valašky-čupagy ukáže Jozef Pitoňák. Určite si nenechajte ujsť ani remeselníka, muzikanta a naslovovzatého znalca ždiarskej histórie Jozefa Bachledu, člena zoskupenia Plickovci Ždiar, ktorý návštevníkom predstaví výrobu najhodnotnejšej časti ždiarskeho kroja- serdoka, ždiarskych súkenných papúč, sukmany, či kurtky. Každý, kto na Bachledku príde zažije výrobu hrablí, kožených zápästkov, či družbovských klobúkov a ešte oveľa viac.

V programe zažijete aj goralské folklórne vystúpenia miestnych, ale aj zahraničných súborov. A vrcholom celého podujatia bude vystúpenie profesionálneho Slovenského ľudového umeleckého kolektívu SĽUK.

Limitovaný predaj za výhodnú cenu na Goralské folklórne slávnosti TU. 

Tešíme sa na Vás!

program goralské slávnosti

Miesto podujatia: