Hámorská paráda 2019

15. sep 2019 13:00

„Prišli panove s kontesami a robotnici tancovali s kontesami a panove museli z ich ženami tancovac.“ Takto znie úryvok od V. Lattu v publikovanom článku Uhliarstvo v Hámroch pri Snine, kde je vysvetlené, čo to bola Hámorská paráda.

Zemplínske Hámre obnovia Hámorskú parádu 15. septembra 2019. Pri obecnom múzeu sú pripravené zaujímavé aktivity. Históriu pripomenú aj remeselné dielne, ktoré si budú môcť návštevníci vyskúšať. Odprezentované bude tkáčstvo, hrnčiarstvo, košikárstvo, tesárstvo, či maľba na sklo. Návštevníci sa môžu tešiť na jedlá pripravené z domácich surovín a zábavné súťaže. Chýbať nebude tradičný folklór a možnosť zakúpiť si miestne výrobky a plody.

Na záver podujatia je pripravené divadelné predstavenie Divadla Sofia pod názvom „Zas tupitelia“ od autora Petra Tomšu, ktoré bude odohrané v priestoroch spoločenskej sály o 17.00 hodine.

Podujatie je zorganizované v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2019.

"Tešíme sa na Vás v nedeľu 15. septembra 2019 od 13.00 hodiny pri Múzeu Zemplínske Hámre. Ktovie, možno pridu aj panove a kontesy a budu tancovac zos robotnikami," pozývajú na podujatie organizátori.

Hámorská paráda_web

 

V Múzeu Zemplínske Hámre môžeš získať súťažnú nálepku LEGENDARIUM. Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj ceny pre celú rodinu! Viac

 

POZRI TIEŽ:

Zemplínske Hámre – múzeum a náučný chodník

Obec Zemplínske Hámre leží v doline Barnovho potoka a je vzdialená 5 km od mesta Snina. Je výnimočná svojim múzeom, Hámorským náučným chodníkom s technickými pamiatkami a tiež je významným východiskovým miestom na túry vo Vihorlatských vrchoch.