Hasičské hobby

11. apr - 9. jún

Krajské múzeum v Prešove srdečne pozýva do Rákociho paláca na výstavu Hasičské hobby, ktorá predstavuje vyše 500 modelov hasičských áut od popredných svetových výrobcov.

Súčasťou výstavy sú aj hasičské nášivky tzv. domovenky, ktoré  zdobia rukávy hasičských uniforiem. Vystavované exponáty pochádzajú zo  súkromnej zbierky Jozefa Malíka, hasiča z Turzovky. Výstava potrvá do 9. 6. 2019.

Hasicske auta_Presov

 

POZRI TIEŽ:

Rákociho palác v Prešove

Najkrajší mestský palác Horného Uhorska – takýto titul mala renesančná stavba v tej najlukratívnejšej polohe Prešova v čase svojho vzniku v 16. storočí. Dnes v ňom sídli Krajské múzeum s bohatými expozíciami, vrátane najväčšej zbierky hasičskej techniky na Slovensku.

Kalvária v Prešove

Kalvária je barokový komplex vypínajúci sa na nevysokom kopci na západnom okraji Prešova. V minulosti ju považovali za druhú najkrajšiu kalváriu na území Uhorska (po

Ortodoxná synagóga v Prešove

Interiér synagógy zdobia nádherné ornamentálne maľby, vďaka čomu patrí synagóga k najkrajším na Slovensku. Stále sa využíva ako modlitebňa. Popri tom funguje i ako múzeum s expozíciou Múzea židovskej kultúry.

NKP Solivar

SOLIVAR na východe Slovenska je historicky najvýznamnejším soľným ložiskom s množstvom zachovalých technických pamiatok súvisiacich s ťažbou soli. Už v stredoveku tu vyvierali

Miesto podujatia: