In arte voluptas

24. jan - 28. feb

Mestské kultúrne a osvetové stredisko v Snine a Krajské múzeum v Prešove vás pozývajú na výstavu In arte voluptas, Historické hodiny – pôžitok z umenia, ktoré sa ukutoční od 24. januára 2019 do 28. februára 2019.

Rok 2019 otvárame zaujímavou výstavou pod názvom In arte voluptas, ktorej autormi sú Samuel Bruss a Jozef Kušnír z Krajského múzea v Prešove. Výstava predstavuje asi 60 historických hodín z obdobia od 18. do prvej polovice 20. storočia. Prezentované exponáty pochádzajú od hodinárskych majstrov takmer z celej Európy sú dômyselným spojením exaktnej vedy a umenia. Sú súčasťou zbierok Krajského múzea v Prešove a dvoch súkromných zbierok. Vo väčšine prípadov sú zachované a dali by sa bez problémov sfunkčniť.

Kolekciu vystavených exponátov tvoria rôzne druhy hodín veľkej umelecko-remeselnej a estetickej hodnoty, napríklad barokové konzolové hodiny z 18. storočia, zlátené krbové hodiny či unikátne presýpacie hodiny z 19. storočia. Mnohé z nich boli ozdobou honosných interiérov šľachtických i bohatých meštianskych rezidencií aj v prostredí východného Slovenska

Vernisáž výstavy sa uskutoční 24.1.2019 o 17.00 hodine v priestoroch spoločenskej miestnosti Sninského kaštieľa. Srdečne pozývame!

plagat in arte voluptas_male

 

Pozri tiež:

www.tripolitana.sk

Klasicistický kaštieľ v Snine

Kaštieľ v Snine ohúri svojou krásou i históriou. V jeho útrobách sa skrýva aj chodba, ktorou pokojne môže prejsť konský záprah.

 

Miesto podujatia: