Jesenná cykloopekačka

12. okt 2019

Vyvetraj bicykel, spoj rodinu, objav históriu, spoznaj kultúru a zaži neopakovateľné dobrodružstvo!

Pozývame ťa na prvý ročník organizovanej cyklotúry v regióne Šariš spojený s jedinečnou opekačkou na hrade Šariš! Čaká ťa program plný prekonávania hraníc a objavovania, od tvorivých dielni pre deti a prehliadky mesta Veľký Šariš, cez návštevu hradu Šariš, výstup na hradnú vežu, opekanie (špekačky a chlebík dostaneš zdarma), pečenie chleba a posúchov v originálnej piecke, streľba z luku či kuše a oficiálne predstavenie vyhliadkového ďalekohľadu na veži Donjon. Cyklotúra pozostáva z dvoch etáp (Prešov – Veľký Šariš a Veľký Šariš – Hrad Šariš) a je vhodná pre malých aj veľkých. Spoznaj svoj región zo sedla bicykla, z výšky hradného kopca a medzi nadšencami zdravého pohybu.

Jesenná cykloopekačka

Pozri tiež:

Prešov

Metropolou severovýchodného Slovenska, ktoré v sebe skrýva jedinečnosť a kultúrnu zmes Slovákov, Poliakov, Ukrajincov a Rusínov, je PREŠOV, mesto s bohatou minulosťou a dynamickou súčasnosťou.

Šarišský hrad

Šarišský hrad patrí k najrozsiahlejším stredovekým hradom na Slovensku. Jeho celková zastavaná plocha prevyšuje 2,7 hektára. Je postavený na Šarišskom vrchu nad mestečkom

Miesto podujatia: