KALENDÁRIUM podujatí Prešovský kraj 2020

1. jan - 31. dec

Pozrite si prehľad zaujímavých podujatí roku 2020 a užite si podujatia, turistické akcie, divadelné predstavenia a mnohé ďalšie športové a kultúrne zážitky v Prešovskom kraji! 

Máte pre nás tip na ďalšie zaujímavé podujatia v Prešovskom kraji? Dajte nám o nich vedieť na region@severovychod.sk.

JANUÁR
1. – 15. 10. - Fotosúťaž Choď a foť
1. 1. - Vítame Nový rok, Vranov nad Topľou
1. 1. - Novoročný golfový odpal, Golf Resort Black Stork, Veľká Lomnica
2. 1. - DŽABI 9 - estráda Levočskej divadelnej spoločnosti, Mestské divadlo Levoča
3. – 6. 1. - Hummel 4sport CUP, Prešov
4. 1. - Novoročný koncert, Mestské divadlo Levoča
5. 1. - Novoročný koncert dychovej hudby mesta Levoča
5. 1. - Koncerty TLD - Ján Fiala a Štefan Szabo, Hrebienok
6. 1. - Trojkráľová liturgia, Skanzen pod hradom Ľubovňa
6. 1. - Cyklométa, Prešov
10. 1. - Novoročné tradície so SNM MUK, Svidník
11. 1. - Zimná bežecká séria - 3. kolo – Sunrise, Golf Resort Black Stork, Veľká Lomnica
11. 1. - Sunrice run – beh pri východe slnka, Karneval na ľade Veľká Lomnica
12. 1. - Dobrý večer, štedrý večer - pásmo kolied a vinšov, Snina
12. 1. - Šarišanci, Kino Úsmev Levoča
12. 1. - 16. ročník Hermanovský ŠLID
12. 1. - Diskusné fórum k oslobodeniu Svidníka
15. 1. - Pohár primátora Vysokých Tatier v bežeckom lyžovaní, Tatranská Lomnica
17. 1. - Kvíz k oslobodeniu Svidníka
18. 1. - Oslobodenie mesta Bardejov
18. – 19. 1. - Tatry Ice Master, Hrebienok
19. 1. - Štrbské bežky – Verejné preteky v behu na lyžiach, Štrbské Pleso
19. 1. - 30. ročník Zimného prechodu Slanských vrchov
19. 1. - Oslobodenie Svidníka
22. 1. - Pohár primátora Vysokých Tatier v obrovskom slalome, Tatranská Lomnica
22. 1. - Pohni hlavou, Svidník
24. 1. - Koncert ľudovej hudby Stropkoviani, Stropkov
25. 1. - Pohár starostu obce Drienica v slalome, Drienica
25. 1. - Pochod vďaky Dukla, Čertižné
27. 1. - Kladenie vencov – DH mesta Levoča
29. 1. - Dónski Kozáci – Snina
31. 1. - Balónová fiesta, Golfový rezort Black Stork, Veľká Lomnica
31. 1. - Black & White Party, Penzión Gurmen, Stará Ľubovňa
31. 1. - VOLNIJ DON – Kalinka 2020, Svidník
31. 1. – 3. 2. - 4sport CUP, Prešov

FEBRUÁR


február - Goralská bežka, Chata Pieniny, Lesnica
február - Karneval na lyžiach, Ski Park Vyšné Ružbachy
1. – 2. 2. - 65. Veľká cena Slovenska, Štrbské Pleso
2. 2. - Štrbský skialp race + test, Štrbské Pleso
2. 2. - Benefičný koncert - spomienka na hudobníka Miňa Kočana, Snina
3. 2. - Na koho to slovo padne, Kino Úsmev Levoča
7. 2. - Ples Goralov, Chata Pieniny, Lesnica
8. 2. - Zimná bežecká séria - 4. kolo - finále, Tatranská Polianka - Sliezsky dom
8. 2. - Verejné preteky v behu na lyžiach, Golfový rezort Black Stork, Veľká Lomnica
8. – 9. 2. - Memoriál 24 padlých hrdinov SNP - FIS cup v behu na lyžiach, Štrbské Pleso
8. – 9. 2. - Snežné psy, Tatranská Lomnica
9. 2. - 30. ročník prechodu Demiankou, Lipany
12. 2. - Pohár primátora Vysokých Tatier v obrovskom slalome, Štrbské Pleso
14. 2. - Deň remesiel, SOŠ drevárska, Vranov nad Topľou
14. 2. - Valentín v Nestville Chocolate, Hniezdne
14. 2. - Valentínke posedenie, Penzión Gurmen Stará Ľubovňa
15. 2. - Podminčolská stopa, Lipany
16. 2. - Fašiangové hody, Zemplínske Hámre
16. 2. - 51. ročník Lyžiarsky prechod Lipovce - Bachurn - Lipany
17. 2. - Verejné preteky v behu na lyžiach, Golfový rezort Black Stork, Veľká Lomnica
17. 2. - Na koho to slovo padne – divadelné predstavenie, Levoča
17. 2. - Fragile, MsKS Levoča
21. 2. - Vyvodzene kačura, Bardejov
21. 2. - Výtvarné spektrum, Stropkov
22. 2. - Benefičný koncert – spomienka na hudobníka Miňa Kočana, Snina
22. 2. - 53. ročník Lyžiarskeho prechodu Jána Turlíka Čergovom
23. 2. - Ej fašiangy, fašiangy, Skanzen pod hradom Ľubovňa
23. 2. - Koncert TLD - Martin Gaišberg a Daniel Špiner, Hrebienok
25. 2. - Pochovávanie basy, Veľká Lomnica
25. 2. - Fašiangovanie 2020, Prešov
26. 2. - Pohár primátora Vysokých Tatier v bežeckom lyžovaní, Vyšné Hágy
27. 2. - Zimná olympiáda kamzíkov, Vyšné Hágy
29. 2. - Renault Rezká Bežka, Štrbské Pleso
29. 2. - Fašiangová maškaráda mestom, Sabinov
29. 2. - Finále Tatranskej mestskej hokejovej ligy, Vysoké Tatry

MAREC

1. 3. - 26. Karneval na ľade, Športový areál Sabinov
1. 3. - Knižná zóna bez peňazí 2020 – Hámorský náučný chodník, Zemplínske Hámre.
1. 3. - Vernisáž výstavy: „AHA DETI, ČO TO LETÍ”, Hámorský náučný chodník, Zemplínske Hámre.
8. 3. - Fašiangová šiška v Nestville Parku, Hniezdne
8. 3. - Už ti nikdy nenaletím, divadelné predstavenie, Stropkov
8. 3. - Medzinárodný deň žien, Svidník
12. 3. - Knižnica pre mesto, Vysoké Tatry
12. 3. - 616. výročie prvej písomnej zmienky o meste Stropkov
13. 3. - Vernisáž novej výstavy, Starý Smokovec Vila Flóra
14. 3. - Galfy Grand Tour, Starý Smokovec
14. 3. - Hero Season Trophy Tour 2018, Tatranská Lomnica
14. 3. - Šláger Paráda, Kino Úsmev Levoča
14. 3. - Deň nosičov, Starý Smokovec
14. – 15. 3. - Majstrovstvá SR v behu na lyžiach, Štrbské Pleso
15. 3. - Tatranský galavečer, Horný Smokovec
18. 3. - Pohár primátora Vysokých Tatier v obrovskom slalome, Tatranská Lomnica
19. – 22. 3. - Chovateľská výstava, Stropkov
22. 3. - Otváranie sezóny Prešov – Borkút
22. 3. - 64. ročník Privítanie jari s ukončením na Borkúte
22. 3. - Vynášanie Majmoreny, Liptovská Teplička
22. 3. - Súťaž vo výrobe a jedení šúľancov, Liptovská Teplička
26. 3. - Rozprávkový Stropkov
27. 3. - Prešov Night Run, Prešov
28. 3. - Vynášanie moreny, Veľká Lomnica
28. 3. - Športuj + Žampa cup, Štrbské Pleso
28. 3. - Hero Season Trophy Tour 2019, Štrbské Pleso
28. 3. - Memoriál Vlada Tatarku a Jozefa Psotku, Hrebienok

APRÍL

apríl - Otvorenie letnej turistickej sezóny v Pieninách
apríl - Čisté hory, Pieniny
1. - 30. 4. - Čistenie studničiek
1. 4. - AMFO 2020, Stropkov
2. 4. - Ekotopfilm, Kino Úsmev - Levoča
3. – 4. 4. - Finále FIS Masters Cup, Štrbské Pleso
4. 4. - 1. aprílový guľáš, Prešov
4. – 5. 4. - Ski golf Slovakia Championship, XI. ročník, Golfový rezort Black Stork, Veľká Lomnica a Tatranská Lomnica-Čučoriedky
5. 4. - 25. ročník - 1. aprílový guláš na Kvašnej vode
7. 4. - Veľkonočná výstava kraslíc, Stropkov
7. – 9. 4. - Veľká noc je pred dverami, Podtatranské múzeum v Poprade
10. 4. - Veľkonočný splav
10. 4. - Živá krížová cesta, Prešov
10. – 12. 4. - Veľkonočné trhy, Starý Smokovec
12. 4. - Veselá veľká noc, Štrbské Pleso
12. 4. - Koncert TLD – Bonbon Trio, Hrebienok
13. 4. - Minerálne pramene Prešova a športový deň na Kvašnej vode
13. 4. - 36. Veľkonočný výstup na Šimonku
13. 4. - Veľkonočná oblievačka, Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka
14. 4. - 3. Šarišské odomikaňe bicigľa na Sigorde
18. 4. - Kollárovci, MsKS mesta Levoča
18. 4. - Krčmár skap 8. ročník Pochovávanie lyže soliskovej, Štrbske Pleso, Chata pod Soliskom
18. 4. - 27. ročník Aprílový výstup na Lysú Stráž
18. 4. - Kollárovci, Kino Úsmev - Levoča
19. 4. - Uspávanie bežky, Štrbské Pleso
19. 4. - 25. ročník Minerálne pramene Prešova
20. 4. - Majstrovstvá SR v cezpoľnom behu, Štrbské Pleso
22. – 24. 4. - Tatranská literárna jar, Vysoké Tatry
24. – 26. 4. - Cordial Cup (futbalový turnaj), Prešov
25. 4. - Otvorenie letnej turistickej sezóny v Pieninách
25. 4. - Otvorenie cyklosezóny v retro štýle, Stará Ľubovňa
26. 4. - Otvorenie letnej turistickej sezóny, hrad Ľubovňa
26. 4. - Herľany 2020, cyklo
26. 4. - Otvorenie letnej sezóny, Stredoveký vojenský tábor, Stará Ľubovňa
26. 4. - Benefičný beh za a(tra)ktívny Bardejov, Bardejov
27. - 28. 4. - Krajská scénická žatva, MsKS mesta Levoča
30. 4. - Stavanie mája a lampiónový sprievod mestom, Stropkov
30. 4. - 48. ročník Nočný pochod Krompachy - Prešov
30. 4. - Otváranie fontán – lampiónový sprievod, Bardejov
30. 4. - 1. 5 - Nočný pochod Krompachy - Prešov

MÁJ

máj - Večerný beh Prešovom, Prešov
1. 5. - Stavanie mája, Bardejov
1. 5. - Májové Tatry, Tatranská Lomnica
1. 5. - Druhý Soľnobaský majáles, NKP Solivar v Prešove
1. – 3. 5. - Májovka, Tatranská Lomnica
2. 5. - City Trail, Starý Smokovec
3. 5. - Wings for Life World Run, Starý Smokovec
3. 5. - Slávnosť jari v Nestville Parku, Hniezdne
3. 5. - Jazdecké preteky v parkúrovom skákaní, Bardejov
7. 5. - Výročie oslobodenia - lampiónový sprievod, Drienica
10. 5. - Jarný deň otvorených dverí v Kúpeľoch Červený Kláštor Smerdžonka
10. 5. - Deň matiek, Skanzen pod hradom Ľubovňa
10. 5. - Deň matiek, Bardejov
10. 5. - Stropkovská dvadsiatka a desiatka
16. 5. - Okolo Kamennej baby
16. 5. - Noc múzeí, NKP Solivar v Prešove
16. 5. - Komunitné trhy komunitnej nadácie, Bardejov
16. 5. - Noc múzeí a galérií, Podtatranské múzeum v Poprade
16. 5. - Noc múzeí, SNM Spišské múzeum v Levoči
16. 5. - Medzinárodný deň múzeí a galérií
18. 5. - Medzinárodný deň múzeí a galérií, hrad Ľubovňa
24. 5. - 29. ročník Šarišská vrchovina na horskom bicykli
27. - 29. 5. - Rozprávkovo v Nestville Parku, Hniezdne
28. 5. - Tatry deťom - Letná olympiáda kamzíkov, Vysoké Tatry
29. 5. - Tatry deťom - Letná olympiáda kamzíkov, Dolný Smokovec
29. 5. - Oslavy MDD, námestie Snina
30. 5. -Tatry deťom - Deň zábavy, Dolný Smokovec
30. 5. - ČSOB High Tatras Night run, Štrbské Pleso
30. 5. - Deň detí na Spišskom hrade
30. 5. - 57. Stretnutie čitateľov časopisu Krásy Slovenska a 10. ročník Stretnutie na Chotárnej (pod Mindžovou)
30. – 31. 5. - Tour de Prešov, Prešov
31. 5. - Deň detí, Bardejovské Kúpele

JÚN

jún - Hudobné vystúpenia (každú sobotu), Bardejovské Kúpele
jún - Výstava ruží a ľalií, Bardejovské Kúpele
jún - Dychovkové odpoludnia v promenádnom parku, Bardejov
1. 6. - Medzinárodný deň detí, Prešov
1. 6. - Medzinárodný deň detí, Stropkov
1. – 5. 6. - Hrad a skanzen deťom, Ľubovnianske múzeum
1. – 7. 6. - Dni mesta Prešov, Prešov
2. – 5. 6. - Staň sa rytierom, Stredoveký vojenský tábor
2. – 12. 6. - Hradohranie, Spišský hrad
3. – 7. 6. - Prešovský trojičný jarmok, Prešov
5. 6. - Požehnanie minerálnych prameňov a otvorenie kúpeľnej sezóny, Bardejovské Kúpele
6. 6. - 28. ročník Za krásami Braniska
6. – 7. 6. - Dni nemeckej kultúry spišských Nemcov, Chmeľnica
7. 6. - Deň detí v tábore, Stredoveký vojenský tábor
7. 6. - Beh na vrchol Minčola
8. – 12. 6. - Hrad a skanzen deťom, Ľubovnianske múzeum
8. – 12. 6.  - Staň sa rytierom – Cohors Prešov, Stredoveký vojenský tábor
11. – 13. 6. - Dni mesta Sabinov a 48. Sabinovský jarmok
12. – 14. 6. - Dni mesta 750. výročie prvej zmienky o Vranove
13. 6. - 5. ročník Kendický dril (na pamiatku Ferka Luterančíka)
15. – 19. 6. - Staň sa rytierom – Vikomt Snina, Stredoveký vojenský tábor
19. 6. - Tatry running tour, Štrbské Pleso
19. 6. - Dni mesta – Hry rytiera Rolanda, Bardejov
19. 6. - Deň Čemerného, Vranov nad Topľou
19. – 21. 6. - Otvorenie letnej sezóny vo Vysokých Tatrách, Vysoké Tatry
19. – 21. 6. - Zamagurské folklórne slávnosti 2020, Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka
19. 6 – 29. 8. - Tatranské kultúrne leto, Vysoké Tatry
20. 6. - Komunitné trhy komunitnej nadácie, Bardejov
20. - 21. 6. - 39. ročník Slnovratový splav Popradu
20. – 22. 6. - Medzinárodný festival paličkovej čipky, NKP Solivar
21. 6. - Základy výcviku pohybu vo vysokohorskom teréne (VhT)
22. – 26. 6. - Staň sa rytierom, Stredoveký vojenský tábor
24. 6. - Jánske ohne, Bardejov
26. – 27. 6. - Nestville Open Fest, Nestville Park Hniezdne
27. - 28. 6. - Kapušianske folklórne dni, Kapušany
28. 6. - Šengenský poludník, Vysoké Tatry
28. 6. - Breakfestival 2020, Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka

JÚL

– 6. 7. - Fragaria Cup 2020, Prešov
3. – 5. 7. - Tatranský oldtimer, Vysoké Tatry
4. 7. - Štrbské folklórne slávnosti, Štrba
4. 7. - Deň obce Drienica – stretnutie rodákov, Drienica
4. – 5. 7. - Levočská púť 2020, Mariánska hora v Levoči
4. – 5. 7. - Archieparchiálny odpust v Stropkove
5. 7. - Benefičný Športový deň KNBJ, Bardejov
5. – 7. - Slávnosť sv. Cyrila a Metóda, skanzen pod hradom Ľubovňa
5. – 7. - Popoludnie pre deti, Stredoveký vojenský tábor
8. 7. - Letná čitáreň, záhrada Podtatranského múzea v Poprade
11. 7. - Altan fest, Tatranská Lomnica
11. 7. - Ondavský cyklomaratón Stropkov
11. – 12. 7. - Bardejovské kúpeľné dni, Bardejovské Kúpele
11. – 12. 7. - Stropkovská púť k Panne Márii Karmelskej
12. 7. - Malý Štrbský maratón, Štrba
13. – 19. 7. - Hradný muzikál, hrad Ľubovňa
17. – 19. 7. - Rezbárske sympózium, Štrbské Pleso
18. 7. - Komunitné trhy komunitnej nadácie, Bardejov
18. – 19. 7. - Ľudové umelecké remeslá, Štrbské Pleso
19. 7. - Popoludnie pre deti, Stredoveký vojenský tábor
19. 7. - Slávnosti kultúry Lemkov – Rusínov, Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka
22. 7. - Letná čitáreň, záhrada Podtatranského múzea v Poprade
24. 7. - Nočná prehliadka hradu Ľubovňa
24. – 26. 7. - Nočná prehliadka hradu a Stredoveké hradné slávnosti, hrad Ľubovňa
24. – 26. 7. - Pivný festival, Snina
25. 7. - Sabinovský športový happening, Mestské kúpalisko
25. 7. - Stretnutie na Čakani - V. ročník
25. 7. - Gastrofestival, Salaš u Franka
25. – 26. 7. - Rytiersky turnaj, Stredoveký vojenský tábor
26. 7. - Symphony night, Tatranská Lomnica
29. 7. - FIM Motocamp 2020, Haligovce
29. 7. – 1. 8. - Made in Slovakia, Poprad
29. 7. – 31. 7. - FIM MOTOCAMP pre rok 2020, Goralský dvor, Haligovce 
30. 7. – 1. 8. - Medzinárodný futbalový turnaj o Pohár Vysokých Tatier, Tatranská Lomnica
31. – 2. 8. - Cyklostopyfest 2020, Stará Ľubovňa
31. 7. – 2. 8. - Stropkovský jarmok 

  

AUGUST

august - ARTIS – festival komornej hudby, Prešov Ortodoxná synagóga
august - Hradné hody, hrad Šebeš, Podhradík
august - 6. Prešovský cyklomaratón
august - Hudobné vystúpenia pri kolonáde, Bardejovské Kúpele
1. 8. - Tunning show Bardejov
1. 8. - Red Bull 400, Štrbské Pleso
1. 8. - Vertikal šelma, Starý Smokovec - Slavkovský štít
1. 8. - Litmanovské slávnosti – Dni rodákov, Areál kultúrneho domu v obci Litmanová
2. 8. - Popoludnie pre deti, Stredoveký vojenský tábor
2. 8. - Divoké sedlo, Nestville Park Hniezdne
5. 8. - Letná čitáreň, záhrada Podtatranského múzea v Poprade
6. 8. - Prázdniny na Dunajci
8. 8. - Komunitné trhy komunitnej nadácie, Bardejov
8. – 9. 8. - súHRADnice 2020, medzinárodný festival na Spišskom hrade
9. 8. - Hlavná púť na horu Zvir, Litmanová
9. 8. - 31. ročník Údolím Svinky, cyklo
9. 8. - Deň medu, skanzen pod hradom Ľubovňa
9. 8. - Popoludnie pre deti, Stredoveký vojenský tábor
11. – 12. 8. - Letný jarmok Vranov nad Topľou
12. 8. - Rezbársky plenér Majstra Pavla, MsKS mesta Levoča
12. 8. - Medzinárodný festival vežovej hudby, Balkón Radnice – Levoča
13. – 14. 8. - Stála šermiarska scéna, Stredoveký vojenský tábor
14. – 15. 8. - Tajomná Levoča, Levoča
14. – 15. 8. - Karpatský remeselný trh, Levoča
15. 8. - Stretnutie Goralov v Pieninách 2020, Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka
15. 8. - 3. ročník Prechod Kendickým náučným chodníkom
15. – 16. 8. - Medzinárodná bitka, Stredoveký vojenský tábor
16. 8. - Alžbetínsky deň – 17. ročník, Bardejovské Kúpele
18. – 23. 8. - Stála šermiarska scéna, Stredoveký vojenský tábor
19. 8. - Letná čitáreň, záhrada Podtatranského múzea v Poprade
21. – 23. 8. - Pivný festival Vranov nad Topľou
22. 8. - Ultra Šelma, Tri studničky – Monková dolina
22. 8. - 20. ročník Beskydsko-Slánska 40
23. 8. - Deň obce Chmeľnica, Chmeľnica
27. – 30. 8. - Bardejovský jarmok
27. – 29. 8. - Okresná výstava ovocia a zeleniny, Bardejov
28. 8. - Beh za zdravé mesto, Stará Ľubovňa
29. 8. - Stropkovské hradné slávnosti
29. 8. - Záver Tatranského kultúrneho leta, Tatranská Lomnica
29. 8. - Detský jarmok, Bardejov
29. – 30. 8. - Lechnica MTB TOUR 2020, Singletrails Lechnica
29. – 30. 8. - Farmár – tradície a zvyky, Nestville Park Hniezdne
30. 8. - Deň hradu Plaveč, hrad Plaveč
30. 8. - Popoludnie pre deti, Stredoveký vojenský tábor
31. 8. - Prehľad dychových hudieb a Pivný festival, Bardejovské Kúpele

SEPTEMBER

2. 9. - Do školy s úsmevom, Prešov – centrum
5. 9. - Deň soli, NKP Solivar, Prešov
6. 9. - Slávnosti poľsko-goralskej kultúry, Stará Ľubovňa
9. – 11. 9. - Múzeum školám, Ľubovnianske múzeum
10. – 11. 9. - Zlatý gaštan – spevácka súťaž, Vranov nad Topľou
11. 9. - Vernisáž novej výstavy, Starý Smokovec – Vila Flóra
12. 9. - Komunitné trhy komunitnej nadácie, Bardejov
12. 9. - 3. ročník Prešov Half Marathon, Prešov
12. 9. - Šarišská heligónka, Drienica
15. 9. - Malý pieninský maratón, Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka
15. 9. - 31. Stretnutie štyroch okresov na Minčole, Európsky deň turistiky
19. 9. - Pohár primátora Vysokých Tatier v minifutbale, Tatranská Lomnica
19. 9. - 9. ročník Okolo Sabinova, cyklo
22. – 24. 9. - Dni európskeho kultúrneho dedičstva, Podtatranské múzeum v Poprade
25. – 27. 9. 29. - Ľubovniansky jarmok, Stará Ľubovňa
26. 9. - Medzinárodný pieninský horský duatlon, Lesnica – Szczawnica
27. 9. - 33. ročník Stretnutie turistov-veteránov v Borkúte
27. 9. – Hubertovské slávnosti, skanzen pod hradom Ľubovňa

OKTÓBER

Október - Deň Prešovského samosprávneho kraja, Podtatranské múzeum v Poprade
3. 10. - Jesenný kultúrny festival, Námestie Sabinov
3. 10. - Hornošarišský vínny festival, Bardejovské Kúpele
4. 10. - Tábor zatvára svoje brány, Stredoveký vojenský tábor
6. 10. - Výtvarný plenér akad. maliara Františka Veselého, Stropkov
8. 10. - Výtvarný plenér akad. maliara Františka Veselého, Stropkov
9. – 10. 10. - Kuchyňa našich priateľov + Deň regionálnych produktov, Vranov nad Topľou
10. 10. - Komunitné trhy komunitnej nadácie, Bardejov
11. 10. - Cykloopekačka na hrade Šariš, Veľký Šariš
11. 10. - 31. ročník Jesenný prechod Demiankou
17. 10. - Dary Zeme, Stará Ľubovňa
18. 10. - 24. Sabinovský slávik, MsKS Sabinov
18. 10. - 17. ročník Trasa priateľstva
19. 10. - Jesenný deň otvorených dverí, Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka
25. 10. - 46. ročník prehliadky folklórnych skupín Krása životu, MsKS Sabinov
27. – 30. 10. - 7. ročník medzinárodného festivalu outdoorových filmov, kinosála MsKS
30. – 31. 10. - Strašidelný Nestville Park, Hniezdne

NOVEMBER

November - Múzeum v „obchoďáku“, Forum Poprad
3. – 30. 11. - Bardejov kedysi a dnes
4. 11. - 26. ročník propagačných večerov Svet očami prešovských turistov
7. 11. - Rocková beermovka 9, MsKS Sabinov
11. 11. - 26. ročník propagačných večerov Svet očami prešovských turistov
14. 11. - Zimná bežecká séria - 1. kolo, Tatranská Lomnica
15. 11. - 11. ročník Pietna spomienka na turistov a priateľov pri Kendickom kríži
18. 11. - 26. ročník propagačných večerov Svet očami prešovských turistov
23. 11. – 23. 12. - Prešovské vianočné trhy
25. 11. - 26. ročník propagačných večerov Svet očami prešovských turistov
27. – 28. 11. - Stropkovské dni medu
28. 11. - 76. výročie oslobodenia mesta Stropkov

DECEMBER

december - Bardejovské vianočné trhy, Bardejov
december - Vianočné programy, Prešov – centrum
december - Vianoce na dedine, Ľubovnianske múzeum
december - Vianočné trhy, Stará Ľubovňa
1. 12. - Mikulášsky beh, Prešov
4. 12. - Mikulášska party, Penzión Gurmen Stará Ľubovňa
5. 12. - Mikulášska nádielka, Drienica
5. 12. - Mikuláš medzi turistami
5. 12. - Rozsvietenie jedličky, Námestie Sabinov
5. 12. - Vítanie Mikuláša – predvianočné trhy, Bardejov
5. 12. - Mikuláš, Stropkov
5. 12. - Pesničkový kamión, Vranov nad Topľou
6. 12. - Mikulášska nádielka, Prešov
6. 12. - Museum Charity Night 2020, SNM Spišské múzeum v Levoči
6. – 30. 12. - Tatranské Vianoce, Vysoké Tatry
8. 12. - Spomienková akcia k výročiu úmrtia Johna Lennona, Bardejov
9. – 10. 12. - Zimný jarmok, Vranov nad Topľou
18. – 19. 12. - Vianočné koledovanie v parku na námestí, Sabinov
20. 12. - Otváranie dverí vianoc podtatranských, Štrba
21. – 22. 12. - Vianočné remeselné trhy, Stropkov
24. 12. - Betlehemské svetlo, Bardejov
26. 12. - Štefanský výstup na Bachureň, Lipany
26. 12. - Štefanský výstup na Kapušianský hrad
26. – 29. 12. - Čarovná rozprávka Vianoc, Nestville Park Hniezdne
31. 12. - Silvestrovský výstup na Šarišský hrad, Veľký Šariš
31. 12. - Silvester 2020, Prešov
31. 12. - Silvester s rodinou, Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka
31. 12. - Silvestrovský krst silvestrovskej vločky, Štrbské Pleso
31. 12. - Silvestrovský prechod cez Kamennú lúku
31. 12. - Silvester 2020, Bardejov
31. 12. - Silvester a privítanie Nového roka 2021, Stropkov

Miesto podujatia:

Aktuálne podujatia: