Kaštieľne hry 2018

1. júl 2018

SNG Kaštieľ Strážky v spolupráci s mestom Spišská Belá majú aj tento rok pripravený bohatý program, ktorý svojim obsahom poteší širokú verejnosť z oboch strán Vysokých Tatier.

Nedeľné popoludnie ponúkne predovšetkým detským návštevníkom množstvo zaujímavých predstavení či programov, ktoré sa budú niesť v znamení humoru, smiechu a dobrej nálady. Súčasťou nedeľného programu bude aj Cirkusová dedinka plná čarovnej atmosféry, ktorá bude situovaná do malebného prostredia strážskeho parku. Celý park ožije divadlom a  cirkusovými akrobaciami. Záujemcovia si budú môcť na vlastnej koži vyskúšať jednotlivé cirkusové disciplíny, ktoré budú odmenené tombolovým lístkom.

Vstupné: 2 €
študenti, žiaci, dôchodcovia: 1 €
deti do 6 rokov: Vstup voľný

14:30 Slávnostné otvorenie s Klaunom Pepele

14:35 Prešibaný kocúr v čižmách
/Mestské divadlo Actores, Rožňava/

Slovenská ľudová rozpráva na motívy diela Pavla Dobšinského okorenená vtipom a humorom je popretkávaná piesňami, prísloviami, porekadlami a ľudovými obyčajmi.

15:45 Ahoj pán Sova
/Divadlo SpozaVoza, Trnava/

Činoherno-bábkové divadelné predstavenie plné bláznivého humoru, dobrodružstva a pesničiek. Pán Sova žije vo svojom domčeku, ktorý má dve poschodia a čaká. Na čo/koho čaká?......

16:25 Kozliatka a vlk
/Nové divadlo, Nitra/

Rozprávku o neposlušných kozliatkach a zlom prešibanom, hrôzostrašnom vlkovi s ostrými pazúrmi, veľkými tesákmi a obrovskými očami určite poznáte. Ale čo ak kozliatka uverili iba tomu, čo im rozprávky a povery o vlkovi narozprávali a nikdy ho naozaj nevideli?

17:30 Zajko Lajko
/Divadlo Žihadlo, Malacky/

Hlavný hrdina, malý lesný i poľný zajac Ľudovít, zvaný Lajko je veľmi zvedavý a učenlivý. A tak mu jeho kamaráti, zvieratká zo záhoráckého lesa medzi Malackami a Rohožníkom, lesa plného zvierat a aj hubárov z celého kraja, žaba, ježko a sova približujú život v lese.

18:30 Losovanie tomboly

 

Kaštieľne hry 2018

 

Pozri tiež:

Kaštieľ Strážky, Spišská Belá

Čaro kaštieľa znásobuje anglický park z 19. storočia. Okrem vzácnej historickej knižnice sa v kaštieli nachádzajú obrazy Ladislava Mednyánszkeho, portréty a historický nábytok.

Múzeum J. M. Petzvala v Spišskej Belej

Múzeum je rodným domom vynálezcu J. M. Petzvala, ktorý sa považuje za zakladateľa modernej optiky a priekopníka v oblasti fotografovania.

Rybník Spišská Belá

Prímestská oddychová zóna mesta Spišská Belá s nádherným výhľadom na masív Vysokých a čiastočne i Belianskych Tatier sa nachádza necelý 1 km za mestom Spišská Belá v smere na

Súťaž: Cestopis z Kraja kultúrnych pamiatok

Súťaž pre všetky deti, ktoré rady cestujú. Cestopis z Kraja kultúrnych pamiatok

 

Miesto podujatia: