Kendické kapustové slávnosti

31. aug 2019 16:00

V Kendiciach sa v sobotu 31. augusta 2019 uskutoční IX. ročník festivalu Kendické kapustové slávnosti. V tomto roku bude podujatie spojené s so slávnosťou 770. Výročia prvej písomnej zmienky o obci Kendice.

Na akcii budú mať možnosť návštevníci ochutnať kapustové špeciality z tradičnej kendickej kuchyne. Kapustové jedlá ponúknu domáce kuchárky a kuchári, ale aj kulinári z reštaurácie Šarišská chyža z Prešova, ktorí sľubujú známe kapustové dobroty. V sobotu od 16-tej hodiny sa popri jedle budú môcť zabaviť dospelí aj deti pri balónovej a kúzelníckej show kúzelníka Gabiho, neskôr s folklórnym pásmom ľudového súboru Kendičan, s hudobnou skupinou Tarnovčan, so speváčkou Božankou a s hudobnou skupinou PROGRES. Program vyvrcholí vystúpením obľúbenej skupiny ŠČAMBA a koncertom Veroniky RABADA s kapelou. Pre návštevníkov budú počas podujatia pripravené rôzne sprievodné atrakcie.

Tešiť sa môžete aj na súťaž o najkrajšiu kapustu vypestovanú na kendických poliach. Ocenených bude 10 najkrajších kapustových hláv, ktoré budú vystavené počas celého podujatia. Šéfkou poroty v tejto súťaži bude pani Eva Mišková z Kendíc.

Podujatie sa uskutoční na open air pódiu vedľa kultúrneho domu.

kendicke kapustove slavnosti

Miesto podujatia: