Mýtus 3

8. mar 2019 17:00 - 28. máj

Pozývame všetkých priaznivcov výtvarného umenia na výstavu s názvom MÝTUS 3, ktorá sa uskutoční v priestoroch Sninskeho kaštieľa v dňoch od 8. marca 2019 do 28. mája 2019.

Výstava MÝTUS 3, teda troch mladých autoriek Márie Amrichovej, Dominiky Brečkovej a Dominiky Kačkošovej, absolventiek Akadémie umení v Banskej Bystrici, nám prináša príbeh v priestore a čase, ktorý symbolickým jazykom vyjadruje náboženské a filozofické myšlienky, rodový svetonázor, zážitky duše a nabáda k premýšľaniu.

Počast tejto výstavy si budete môcť vychutnať tvorbu prirodzeného prostredia a rituálov domorodých kmeňov, japonskú mytológiu YOKAI, alebo osobnú problematiku vlastných snov.

Vernisáž výstavy sa uskutoční v piatok 8. marca 2019 o 17:00 hod.

unnamed

POZRI TIEŽ:

Klasicistický kaštieľ v Snine

Dnes v kaštieli Snina nájdete muzeálne expozície, galerijné výstavy a mestskú knižnicu.Veľmi obľúbená je pútavá muzeálna expozícia „OZVENY SNINY”, ktorá zachytáva tri ozveny dávnych čias. Prvá miestnosť: keď sa po prvýkrát spomína oppidum – mestečko Snina; keď sa noví majitelia Sniny rozhodnú postaviť kaštieľ, ktorý potom žije svojou históriou; keď v Jozefových Hámroch odlievajú bájneho Herkulesa.

Miesto podujatia: