Národný týždeň manželstva

11. feb 2019 - 17. feb

Od 11. do 17. februára sa v Prešove uskutoční Národný týždeň manželstva, na ktorý pozývame nielen manželské páry, ale aj celé rodiny.

Národný týždeň manželstva (NTM) je týždenná iniciatíva na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína - stále obľúbenejšieho sviatku spájaného s láskou a partnerskými vzťahmi. 

Cieľom NTM je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. NTM vytvára priestor, kde si môžeme pripomenúť, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosť, ale vzťah, ktorý by sme mali rozvíjať. 

NTM je zastrešujúcou kampaňou pre najrôznejšie miestne aktivity zamerané na praktický rozvoj manželstva, ktoré prebiehajú na rôznych miestach Slovenska. Stáva sa tak platformou spolupráce pre rôzne subjekty, ktorých cieľom je pracovať na rozvoji kvalitných manželských vzťahov. Na tejto iniciatíve sa však zároveň môže podieľať každý, kto zdieľa podobné hodnoty a ciele. 

Zakladateľ Národného týždňa manželstva Richard Kane hovorí, že je to "dobrá príležitosť pre dobrých ľudí, aby robili dobré veci". Chceme dať manželom príležitosť oceniť, posilniť, prehĺbiť, ale aj dať do poriadku svoje manželstvo, jednoducho ich povzbudiť k tomu, aby na svojom manželstve pracovali. 

Tohtoročným heslom kampane Národný týždeň manželstva na Slovensku je slogan „Hráme spolu“. Organizátori ním chcú zamerať pozornosť spoločnosti na hravosť, zábavu a priateľstvo v manželstve. Pretože práve tieto charakteristiky pomáhajú udržať vzťah čerstvým, príťažlivým a odolným. V každodennom kolotoči života však hrozí, že sa môžu pomaly a nenápadne z manželstva vytratiť.

tyzden manzelstva

Miesto podujatia: