Národný výstup na Kriváň

16. aug 2019 - 17. aug

Tradičný výstup na svetoznámy vrchol našich veľhôr sa koná na počesť národovcov okolo Ľudovíta Štúra, ktorí sa na Tatranský Kriváň vydali najprv v apríli 1841, aby sa naň opäť slávnostne vrátili 16. augusta toho istého roka.

Tentoraz sa 17. augusta po stopách štúrovcov vydajú nadšenci turistiky po značkovaných chodníkoch od Troch studničiek a Jamského plesa. Dopravu z Liptovského Mikuláša na Tri studničky zabezpečia autobusy podľa požiadaviek z prihlášok účastníkov. Samotný výstup na Kriváň začína v sobotu skoro ráno odchodom zo železničnej stanice v Liptovskom Mikuláši a neskôr z autokempingu v Račkovej doline. Späť sa účastníci dostanú neskoro popoludní z parkoviska pod chatou kpt. Rašu.

PROGRAM
Piatok 16. augusta
príchod účastníkov do autokempingu Pribylina v Račkovej doline
ubytovanie vo vlastných stanoch, prípadne individuálne v ubytovacích zariadeniach
17:30 – slávnostné otvorenie v autokempingu Račkova dolina

Sobota 17. augusta
06:00 – odchod autobusu zo železničnej stanice v Liptovskom Mikuláši
06:30 – odchod autobusu z autokempingu Račkova dolina
06:30 – 11:00 – výstup na Kriváň
11:00 – privítanie účastníkov výstupu na vrchole Kriváňa
17:00 – odchod autobusov z Troch studničiek
18:30 – ukončenie podujatia a táborák v autokempingu Račkova dolina


Účastníci môžu od 16. do 18. augusta táboriť v autokempingu Račkova dolina na vlastné náklady, po predložení účastníckeho lístka majú však nárok na zľavu. Tiež môžu využiť individuálne ubytovanie v Liptovskom Mikuláši. Výmenou za výstupový lístok dostanú účastníci výstupový odznak. V závislosti od aktuálneho počasia prebehne výdaj odznakov buď v Daxnerovom sedle, alebo na spojnici chodníkov, a to do 13:45.

Počet výstupových lístkov je limitovaný počtom 500 účastníkov. Každý účastník absolvuje výstup na vlastnú zodpovednosť.
Narodny vystup na Krivan

Nezabudnite súťažiť s projektom Legendarium. Cestujte, zbierajte nálepky a vyhrajte skvelé ceny pre celú rodinu!

Legendarium 2019: Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj!

Viac ako 100 tipov na výlety, príbehy legiend v komikse a možnosť zbierať súťažné nálepky počas cestovania. Opäť je tu LEGENDARIUM! Pokračovanie obľúbeného projektu pre celé rodiny, vďaka ktorému sa počas leta rozhodne nebudete nudiť.

Pozri tiež: 

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry s rozlohou 341 kilometrov štvorcových sú najvyšším pohorím Slovenska a Poľska. Približne tri štvrtiny horstva s typickým alpským rázom sa rozprestierajú na

 

Miesto podujatia: